KDV indirimi pazara yansıdı

28.02.2022 10:51

Gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesindeki etkinin Edirne Cumartesi Pazarı’ndaki sebze ve meyve fiyatlarına yansıdığı görüldü.

KDV indirimi pazara yansıdı

Gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV’nin yüzde 1’e düşürülmesindeki etkinin Edirne Cumartesi Pazarı’ndaki sebze ve meyve fiyatlarına yansıdığı görüldü. Geçtiğimiz haftalarda 50 liraya ulaşan kıl biber Pazar tezgahlarında 30 liraya satılmaya başlandı. Kıl biberin yanı sıra 30 liradan satılan salatalık ve patlıcanın 15 liraya düşmesi ile de vatandaş bir nebze tezgahlara yakınlaşabildi. Edirneli vatandaşların uğrak yer olan Cumartesi pazarında Edirneliler kadar Bulgar vatandaşlarında sebze ve meyve alışverişine yoğunluk verdikleri de fark edildi. Geçtiğimiz haftalarda fiyatında tavan yapan salatalık, patlıcan ve kıl biberin düşüşünün vatandaşlar ve Pazar esnafı tarafından sofralara biraz daha bolluk olarak yansıması bekleniyor.

Pazarda görülen fiyatlar ise şöyle; Salatalık 15 lira, domates 15 lira, patlıcan 15 lira, havuç 5 lira, limon 10 lira, muz 10 lira, marul 10 lira, mantar 30 lira, kuru soğan 3 lira, çilek 20 lira, mandalina 10 lira, ayva 6 lira olarak tezgahlarda yerini aldı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler