DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 2113503-0,49%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Keşan Belediyesi, can dostların bakım ve tedavisi için özveriyle çalışıyor

Keşan Belediyesi, can dostların bakım ve tedavisi için özveriyle çalışıyor

ABONE OL
24 Ocak 2023 16:47
Keşan Belediyesi, can dostların bakım ve tedavisi için özveriyle çalışıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan ve bölgesindeki can dostlarımız olan sokak hayvanlarının sözde değil özde koruyucularından olan ve bu konuda özverili ve fedakar çalışmalar yürüten Keşan Belediyesi, yeni bir hizmete daha başladı.

Keşan Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yeni alınan röntgen cihazı ile can dostlarının tedavilerine etkili ve yerinde çözümler üretilmeye başlandı.

Dün, Alo 153 Çözüm Masası’na gelen istek üzerine sağ ön patisinden yaralanan minik bir kedinin tedavisi öncesi yeni alınan röntgen cihazı ile sağlık durumu detaylı şekilde incelendi.

Sert doku ve kırıkların görüntülendiği cihaz ile barınağa gelen sokak canlarının daha sağlıklı, hızlı ve etkili şekilde tedavi edilebileceğini belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak sokak canlarımızı koruyan ve onların yaşam hakkını en iyi şekilde gözeten belediyelerin başında geliyoruz. Geçen yıl Bakımevimizde; 816 köpek, 321 kedi kısırlaştırma operasyonu gerçekleştirdik. Barınağımızdan 248 adet de can dostumuzu sahiplendirdik. 987 can dostumuz barınağımızda tedavi edildi. Ayrıca bölge belediyeleri ile yaptığımız protokol kapsamında 274 köpek kısırlaştırması da gerçekleştirdik.  Geçen yıl 251 adet de can dostlarımız için kedi ve köpek kulübesi verdik. Hem Keşan merkez hem de mücavir alanlarımızdaki can dostlarımız için mama odaklarımıza 46 ton mama bırakmışız.” dedi.

Keşan’daki tüm can dostlarına Keşan Belediyesi olarak sahip çıktıklarını, sözde değil özde ve yerinde uygulamalarla her zaman görev başında olduklarını ifade eden Helvacıoğlu, “Keşan’daki her can bizim için çok kıymetli ve değerli. Bakımevimizde uzman veteriner hekimlerimiz gözetiminde özverili ve çok başarılı bir çalışma sergiliyoruz. Sokakta yaralı, hasta veya bakıma muhtaç bir hayvan olduğu ihbarı bize ulaşır ulaşmaz ekiplerimiz derhal harekete geçiyor. Yılda yaklaşık bine yakın hayvanı tedavi ediyoruz. Keşan’ımızda sokak hayvanları konusunda sivil toplum kuruluşları ile de işbirliği içinde çalışıyoruz. Besleme noktasında onlara mama takviyeleri de veriyoruz. Ülkemizin en modern ve kapsamlı sokak hayvanları rehabilitasyon merkezlerinden biri Keşan’da. Merkezimizi her geçen gün daha da donanım anlamında daha güçlü hale getiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Keşan’daki Bakımevinin imkanlarının çok iyi durumda olduğunu ve barınakta koruma altında bulunan hayvanların bakım ve tedavilerinin düzenli olarak yapıldığını belirten Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Barınağımız son derece modern ve donanımlı. Sokak hayvanlarını rehabilite edip her türlü bakımını yapıyoruz. Can dostlarımızın sağlığı ve güvenliği bizlere emanet. Onlar mahallemizin ve şehrimizin birer sakini. Biz belediye olarak sokak hayvanlarını can dostlarımız olarak görüyoruz. Tüm vatandaşlarımızdan da aynı duyarlılıkla hareket etmelerini istiyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.