DOLAR 32,2108 0.08%
EURO 34,9539 0.28%
ALTIN 2.418,590,38
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22170372,27%
Edirne
24°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Keşan Belediyesi’nin projesine ödül

Keşan Belediyesi’nin projesine ödül

ABONE OL
17 Mayıs 2022 17:55
Keşan Belediyesi’nin projesine ödül
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda Keşan Belediyesi, “Doğayla Özdeş Üreten Çocuklar” projesiyle ödül aldı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, ödülü Ankara’da, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in elinden aldı.

Çocuk ve doğa dostu projelerinin Keşan’a ödül getirdiğini belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Çocuk Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda “Doğayla Özdeş Üreten Çocuklar” projemizle ödül kazandık. Projemizle çocuklarımızı okul ve ev dışında hayata katmayı planlıyoruz. Çünkü çocuklarımızın mutluluğu, dünyanın mutluluğu demek. Yarışmaya; çocuklarımızın doğayla iç içe şekilde, yedikleri ürünlerin nasıl üretildiklerini kendilerine ait alanda yetiştiricilik yaparak öğrenebilecekleri bir projeyle katıldık. Projemiz ödüle layık görüldü ve ödülümüzü Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ ve Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’in elinden aldık. Doğaya duyarlı, toprakla iç içe, teknolojiyi de işin içine katarak çok güzel bir yerinde eğitim projesi ile çocuklarımızı hayata hazırlayacağız. Bu projede toplanan geri dönüşüm materyallerinden, ileri dönüşüm çalışmaları yaparak, üretilen materyallerin çocuklar tarafından kullanılmasını sağlayacağız.” dedi.

Ülkenin geleceği olan çocukların duyarlı bireyler olarak yetişmesini sağlamak için telefon, tablet ve bilgisayar üçgeninden başka dünyaların da olduğunu çocuklara göstermek amacıyla bu projeyi hazırladıklarını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Çocuklarımız bu proje ile aileleri ile doğal ortamda kaliteli zaman geçirecekler. Kümes hayvanlarını dahil yetiştiricilik bilgi ve becerilerini oluşturup gelişimlerini sağlayacağız. En önemli amacımız çocuklarımızın sosyalleşmesini sağlamak ve emek vererek bir şeyler üretmesine yardımcı olmak. Projemize Keşan Kaymakamlığımız, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz ve KİSEV destek oluyor. “

Helvacıoğlu, projenin hazırlanmasında emeği olan Keşan Belediyesi Proje Masası ekibine de teşekkür etti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.