DOLAR 32,2255 -0.03%
EURO 34,9847 0.06%
ALTIN 2.428,490,43
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 2219624-0,36%
Edirne
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Keşan Sera Koop’ kuruluyor

‘Keşan Sera Koop’ kuruluyor

ABONE OL
22 Şubat 2023 12:25
‘Keşan Sera Koop’ kuruluyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediyesi Trakya Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleriyle İzzetiye Mahallesi’nde kurulan seralarda bir yandan üretim devam eden ederken, bir yandan da kooperatifleşmeyle ilgili önemli adımlar atılıyor.

Keşan Belediyesi, her alanda olduğu gibi tarım belediyeciliği ve yeni nesil belediyecilik uygulamalarıyla da dikkat çekmeye devam ederken, tarımsal üretimi teşvik etmek ve üretim kaynaklarını çeşitlendirmek, istihdama katkı sunmak adına da projeler üretmeye devam ediyor.

İzzetiye Mahallesi’nde Trakya Kalkınma Ajansı’nın hibe destekleriyle kurulan seralarda üretilen ürünleri pazarlanması için harekete geçen Keşan Belediyesi, Keşan Sera Koop’un kurulması için çalışmalara start verdi.

TEKKOOP ve KESKÜP’ün ardından Keşan Belediyesi önceliğinde kurulan 3. kooperatif olacak olan Keşan Sera Koop ile yerelde üretilen ürünler bir marka haline getirilecek.

“KEŞAN BELEDİYESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE KEŞAN SERA KOOP’U KURUYORUZ”        

Konu hakkında bilgi veren Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, TEKKOOP ve KESKÜP’ün ardından 3. kooperatifi kuracaklarını ifade ederek, “Tarıma ve tarımsal üretime, üretimde çeşitliliğin arttırılmasına büyük önem veriyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle kurduğumuz 20 adet serada üreticilerimiz, ürünleri yetiştirmeye devam ederken bir yandan da kooperatifleşme adına önemli adımlar atıyoruz. Keşan Belediyesi öncülüğünde Keşan Sera Koop’un kuracağız. Bildiği üzere daha önce kurduğumuz kooperatiflerimiz TEKKOOP ve KESKÜP ile önemli başarılara imza attık. Desteklediğimiz TEKKOOP’un ürünleri tüm Türkiye’deki Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde satışa sunuldu. Aynı başarıları kuracağımız Keşan Sera Koop’ta da yakalayacağız. Keşan’ımızın tüm alanlarda üretimiyle ülkesine değer katan bir şehir olması için el birliği, gönül birliğiyle çalışıyoruz.” dedi.

“KEŞAN SERA KOOP, BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR GERÇEĞİNİN SOMUTLAŞTIRILDIĞI İŞLERİMİZDEN BİR TANESİ OLACAK”

Üretimin önemine dikkat çeken Helvacıoğlu, “Üretirsek varız. İlçemizde yaşayan her bir vatandaşımızın refah içerisinde yaşamasını temel bir hedef olarak görüyoruz. Kuracağımız Keşan Sera Koop, birlikten kuvvet doğar gerçeğinin somutlaştırıldığı işlerimizden bir tanesi olacak. Bu kooperatif ile birlikte ilçemizin sadece klasik belediyecilikle ilgili attığımız adımların ötesinde üreterek, ürettiğini ekonomiye dönüştürerek her alanda ülkemize değer katması hedefliyoruz. Burada da akıl birliği, gönül birliği oluşturmalıyız.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.