DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 2042644-5,87%
Edirne
24°

AZ BULUTLU

04:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Keşan’da temizlik seferberliği başladı

Keşan’da temizlik seferberliği başladı

ABONE OL
14 Eylül 2019 13:25
Keşan’da temizlik seferberliği başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediye Başkanlığı tarafından 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle Keşan ve Saros’da gerçekleşecek Temizlik Seferberliği Keşan Pazaryeri’nden başladı.
PAZARYERİ TEMİZLİĞİ
Saat 10.30’da Keşan Pazaryeri’nde Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman esnafa çöp poşeti dağıtarak, esnafın çöplerini bu poşetlerde toplamalarını ve Temiz bir Keşan için esnafında katkısının bulunmasını istediler.
Temizlik Seferberliği nedeniyle ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi, Kaymakamlığımız ve esnaf odaları olarak 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle biz bugün 14 Eylül’de Pazaryerimizde, 15 Eylül de TOKİ 700 Evler de ve 16 Eylül Pazartesi günü Yayla ve Erikli’ de 3 günlük bir organizasyon planladık. Bütün kurumlarla işbirliği çerçevesinde bu organizasyonda, bugün kampanyamıza pazaryerimizden başladık. Bütün pazaryerimizdeki esnafımıza bugün birer poşet ve bilgilendirme afişi dağıtıyoruz. Bugün önemini kendilerine anlatmaya çalışıyoruz. Keşan’ın da temiz olmasını, Keşan’ın da çevreci olmasını, akşam olunca pazaryerinin tertemiz olmasını sağlayan bir organizasyon olduğunu düşünüyoruz.” dedi.
Helvacıoğlu’ndan sonra konuşan Keşan Tuhafiyeci ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman’da şunları söyledi “15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle düzenlenen bu kampanyaya destek olmak amacıyla odalar olarak esnafımızı gezip ziyaret ediyoruz ve çöp toplama alışkanlığını kazandırmaya çalışıyoruz. Bu vesileyle sayın kaymakamıma ve belediye başkanıma teşekkür ediyorum.”
Kocaman’dan sonra konuşan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de öncelikle kampanyaya katılanlara teşekkür ederek, “Bu kampanya 3 gün sürecek. 15 ve 16 Eylül’de de devam edecek. Bugün hem esnafımıza hem vatandaşımıza çöp bilincini anlatmak ve dikkat çekmek için sembolik de olsa bir faaliyet yapmak ve çöp görünce insanların rahatsız olmasını sağlayabilirsek kimse çöp atmaz diye inanıyorum. Nasıl evimize çöp atmıyorsak sokağa da atmamalıyız. Yabancı ülkelere gidince görüyoruz, sokaklar tertemiz. Herkes daha dikkatli olarak çöpünü düzenli olarak çöpe atarsa bu alışkanlığı arttırabilirsek daha temiz bir Keşan’da ve ülkede yaşayabiliriz. Ben de bu kampanyamız nedeniyle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
700 EVLER TOKİ
15 Eylül 2019 Pazar günü de 15.00-16.00 saatleri arasında 700 Evler TOKİ Konutları çevresinde çocukların ve ailelerin katılacağı bir temizlik kampanyası gerçekleştirilecek.
SAROS SENEYE DE TEMİZ KALSIN
16 Eylül 2019 Pazartesi günü de Saros Seneye de Temiz Kalsın “Temizlik ve Farkındalık Etkinliği “ gerçekleştirilecek.
Saat 10.00’da Erikli Sahili ve Saat 12.00’de Yayla Sahili’nde gerçekleşecek etkinliğe Keşan Lisesi Öğrencileri, DOÇEK ve SARDOS’da destek verecek.
Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak düzenleyecekleri Temizlik Seferberliği’ne tüm Keşanlıları ve bölge halkını da davet ederek, “İlçemizi ve sahillerimizi temiz tutmak için düzenlediğimiz be etkinlikleri çok önemli. Bu etkinliklere tüm halkımızın da katılarak yanımızda olmasını bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.