DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 2162901-5,21%
Edirne
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Keşan’da Temizlik Seferberliği Başladı

Keşan’da Temizlik Seferberliği Başladı

ABONE OL
9 Ağustos 2019 21:03
Keşan’da Temizlik Seferberliği Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

​Keşan Belediyesi’nin, Süleymanpaşa, Hayrabolu , Kapaklı Belediyesi ve Yenimuhacır Belediyesi’nin  desteği ile gerçekleşen Keşan Temizlik Seferberliği  başladı.

​Saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan etkinliğe Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, AK PARTİ Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, SüleymanpaşaBelediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Yenimuhacır Belediye Başkanı Mustafa Türker ile mahalle muhtarları, Keşan Ticaret Borsası Başkanı Necmi Kaymaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

​Konuklar ilk olarak Emniyet Müdürlüğü karşısındaki çiçek havuzu önünde bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

​Daha sonra geçilen törende ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “Bugün 8 Ağustos 2019 bayram öncesi Keşan’da gerçekleştirdiğimiz temizlik seferberliği için bir aradayız. Bugün kıymetli misafirlerimiz var, Sayın Vekilimiz, AK Parti Edirne İl Başkanımız, AK Parti Tekirdağ İl Başkanımız, Tekirdağ Merkez İlçe Başkanım, Süleymanpaşa, Hayrabolu, Kapaklı ve Yenimuhacır Belediye Başkanlarım, AK Parti Keşan İlçe Başkanı buradalar.

​Tekirdağ, Edirne bir temizlik kampanyası için biraradayız. Sabah yaklaşık 50 çalışan personelimizle birlikte kendilerini sabah karşıladık. Keşan Belediyesi personeli ile birlikte 100 personelimizle bayram temizliği kampanyasına başladık. 2 gün sürecek olan bu kampanyamızda mezarlıklarımız, okullarımız, camilerimiz, yollarımız, parklar, bahçeler her tarafta olağanüstü bir temizlik kampanyası gerçekleştiriyoruz. Ben bu vesileyle bizlere destek veren tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarda bizlere destek veren tüm il başkanlarımıza ve sayın vekilimize, muhtarlarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Bu kampanyayı genişletmeyi düşünüyoruz. Esnaflarımız ve vatandaşlarımız kendi kapı önlerini de temizlerlerse Keşan bugün pırıl pırıl olur. Bütün halkımızdan bu konuda duyarlılık bekliyorum.”dedi.

​Helvacıoğlu’ndan sonra söz alan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de öncelikle Keşan’da gördükleri bu sıcak karşılamadan dolayı teşekkür ederek, “Biraz önce başkanımın söylediği gibi Keşan’da bir temizlik kampanyası başlamıştı. Slogan da çok güzelmiş “Atmazsan Batmaz” inşallah biz e bu sloganı Süleymanpaşa’da kullanak isteriz.BizGönül Belediyeciliği anlamında bu kampanyaya destek verdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize hedef koyduğu Gönül Belediyeciliğini tüm Trakya’ya yaymak istiyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz zaman neleri başarabileceğimizi göstermek istiyoruz. Süleymanpaşa, Hayrabolu ve Kapaklı Belediyeleri olarak bu organizasyona destek vermeye geldik. Araç parkı ve  ekipmanile geldik. Allah nasip ederse bugün güzel bir temizlik çalışması olacak. Aynı zamanda boya badana ve tamirat işleri de var. Bizim Trakyamız herşeyin en güzelini hak ediyor. Tartışmasız bir mesai olayı gütmeden AK Parti teşkilatları olarak Trakya’yı farklı bir hedefe taşımak istiyoruz. Ben bu konuda da sevgili Trakyalı hemşehrilerimizn bizlere destek olmasını bekliyorum.”

​Yüksel’den sonra söz alan AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe de öncelikle tüm katılımcılara selamlarını sunarak “Bayram öncesi Keşan Belediyemiz ve Tekirdağ’dan 3 belediyemizin katkıları ile güzel bir kampanya yapıyoruz. Bu da birlik beraberliğimiz için güzel bir örnek olsun. İnşallah biz bunu geliştirerek bütün Trakya’ya yayalım istiyoruz. Güzel örnek. inşallah belediye başkanlarımız bunu daha iyi başaracak. Halkımıza da şunu söylüyorum hakikaten “Atmazsak Batmaz” bunlara da ihtiyaç kalmaz. Ben bütün konuklarımızı Keşan’da ağırlamaktan mutluluk duyuyorum, bizler de kendilerinin yapacakları kampanyalarında yanlarında olacağız. Ben herkesin de Kurban Bayramını şimdiden kutluyorum.”

​Akmeşe’den sonra konuşan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan da herkese selamlarını sunarak Keşan’da böyle güzel bir ortamda bulunmaktan dolayı mutluluğunu dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü. “Hepimiz biliyoruz 2001 yılında Erdemliler Hareketi olarak kurulan AK Parti  bir büyük kitle partisi haline geldi.Ama itibarlı bir kitle partisi haline geldi. AK Parti’yi itibarlı bir parti haline gelmesindeki en büyük neden de belediyecilik anlamında inanılmaz işler ortaya koyması olmuştur.Ben inanıyorum ki Keşan’ında itibarlı bir belediyecilik anlayışıyla Türkiye’de ve dünyada diğer kentlerle yarışabilir bir Keşan haline geleceği aşikar. Bunu nereden biliyorum. Bir kere itibarlı ve marka şehir Keşan’ın İtibarlı ve marka İl Başkanı,  İtibarlı ve marka bir milletvekili var.Bana göre Keşan’ın inanılmaz itibarlı ve marka bir belediye başkanı var. Dolayısıyla burada bir çokunsur ve saydığımız isimlerin önderliğinde inanılmaz işlere imza atacaklar. Bundan eminiz, bizi bugün buraya davet ettiler. Burada AK Parti’nin de hem belediyecilik anlayışını da ortaya koyalım istiyoruz. Bu birliktelik ve beraberliği herkese de göstermek istiyoruz. Burada bize belediye başkanımız ne görev verirse elimizden geleni yapmaya hazırız, bugün hazırız, yarın çağırırsa yine hazır olacağız.”

​Özcan’dan sonra konuşan Süleymanpaşa Merkez İlçe Başkanı olan ve aslen Keşanlı olan Sezayi Çetin’de kendisinin Keşanlı olması nedeniyle ev sahibi olduğunu belirterek “Bugün burada Keşan Belediyesi’nin güzel bir organizasyonunda olmaktan mutluluk duyuyorum Şanslı ve kıymetli bir belediye başkanına sahip. Uğun AK Parti Belediye Başkanlarımızın işbirliğini tebrik ediyorum.” Dedi.

​Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan ve Yenimuhacır Belediye Başkanı Mustafa Türker’de Keşan Belediyesi’nin bu etkinliğine destek vermelerinden büyük mutluluk duyduklarını belirterek Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu bu güzel etkinlik nedeniyle kutladılar .

​AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç’ta yaptığı konuşmada tüm katılımcılara selam ve saygılarını sunduktan sonra “Tertemiz bir Trakya Tertemiz bir Keşan için bu tür kampanyalar çok önemli. İnşallah ileride daha da güzel şeyler olacak. Şimdiden hepinizi Kurban Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

​Tören de son olarak konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’da öncelikle katılan herkese teşekkür ederek kendilerini selamlayarak “Önümüzdeki Pazar günü Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Tüm ülkemizin ve bölge halkımızın da şimdiden bayramını kutluyorum. Ben Tekirdağ’dan bu kampanyaya destek veren tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Birlik beraberlik içersindebir temizlik kampanyası başlattık. Cadde ve sokaklarımızı da temizlememiz lazım. Keşan hepimizin, slogan da çok güzel ​“Atmazsan Batmaz”. İllerimiz arasındaki birlik ve beraberliği için bu etkinlikte çok önemli “ şeklinde konuştu.

​Mustafa Helvacıoğlu konuşmaların yaptığı açıklamada düzenledikleri Slogan Yarışması’na 500 slogan gönderildiğini ve jürinin Mustafa Güvemli’nin “Atmazsan Batmaz” sloganını birinci seçtiğini belirtti.

​Güvemli de burada yaptığı açıklamada, Keşan Belediyesi’nin sitesinde gördüğünü ve katıldığını belirterek “Birinci seçilmekten mutluluk duyuyorum. Belediyenin görevi yerden çöp toplamak değil. Konteynerdeki çöpleri toplamaktır. Öğrencileri de çevre bilincini aşılayacak projeler gerçekleştirmeli” Dedi.

​Helvacıoğlu, Slogan Yarışması 1.si Mustafa Güvemli’ninErikli de 3 günlük bir tatili de kazandığını belirtti.

​Helvacıoğlu Güvemli’ye bu sloganı diğer belediyelerinde kullanması için izin verip vermediğini sordu. Güvemli de buna evet yanıtını verdi.

​Buradaki törenin ardından 4 ekip belirlenen cadde ve sokaklar ile camiler ve mezarlıklarda çalışmalar başladılar.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.