DOLAR 32,3011 -0.03%
EURO 35,0861 0.37%
ALTIN 2.406,15-0,36
BIST 10.397,392,28%
BITCOIN 2193505-0,35%
Edirne
36°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Koronavirüs’te, sıfır vakaya indi”

“Koronavirüs’te, sıfır vakaya indi”

ABONE OL
27 Aralık 2020 13:33
“Koronavirüs’te, sıfır vakaya indi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm dünya gibi ülkemizi de tehdit eden ve aynı şekilde Keşan’da da etkisini gösteren koronavirüs salgını Keşan Belediyesi personelini de etkilemiş, son olarak 80’nin üzerinde vaka tespit edilmişti.
Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamada; uzun süredir sistemli bir şekilde uygulanan tedbirler ve önleme çalışmalarının olumlu sonuç verdiği ve vaka sayılarının 25 Aralık 2020 Cuma günü sıfıra indiği bildirildi.

“BELEDİYE PERSONELİNDE HİÇ VAKA KALMADI”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan, Keşan Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan Belediyesi’nde vaka sayısının sıfıra indiğini belirterek; “Türkiye’de ilk defa belediyeler bazında HES Kodu uygulaması, bina girişlerinin tek noktadan sınırlandırılması, ana hizmet binası dışında cep hizmet noktası uygulaması, online işlemler marifeti ve benzer birçok uygulama ile Keşan geneli gibi Keşan Belediyesi’nde de vaka sayıları hızla düştü ve bugünler belediyemiz personelinde hiç vaka kalmadığını mutlulukla ifade etmek istiyorum. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’nun da talimatları ile salgının ilk gününden bu yana Keşan genelinde olduğu gibi, belediyemiz hizmet alanları, birimlerimiz ve personelimizin sağlığına yönelik yapılan tedbir ve önleme uygulamaları başarılı oldu” dedi.

“HİZMET ALANLARIMIZDA TEDBİRLERİ ÜST SEVİYEDE TUTTUK”

Bu süreçte Keşan Belediye personelinde 80’in üzerinde vaka tespit edildiğini ifade eden Nuran Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Aynı şekilde acısını ve üzüntüsünü halen derinden hissettiğimiz bir mesai arkadaşımızı da maalesef bu hastalık nedeniyle kaybettik. Şahsımın da yakından yüzleştiği ve yakınlarımızı kaybettiğimiz bu sinsi hastalığın bertaraf edilmesi konusunda yapılan tüm çalışmalar Keşan’ımızda ve Belediyemizde olumlu sonuçlar da verdi.
Sayın Belediye Başkanımızın, tüm yöneticilerimizin ve personelimizin de hassas bir biçimde üzerinde durmasıyla, Belediyemiz ve birimlerimiz, hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın sağlığının güvende olması için hizmet alanlarımızda tedbirleri üst seviyede tuttuk”

“VATANDAŞLARIMIZ GÜVENLE BELEDİYEMİZE GELEBİLİRLER AMA…”

Belediye personelinde pozitif vaka sayısı arttıkça bunun diğer tüm personele de yansıdığına dikkat çeken Nuran Uslu, “Vaka sayıları ve temaslı olarak karantina süreci yaşayan personelimiz nedeniyle zaman zaman genel hizmetlerin yürütülmesi konusunda bile inanılmaz zorlandığımız anlar oldu. Ama çok şükür ki şuanda Korona pozitif personelimiz yok. 0 vakayız. Vatandaşlarımız güvenle Belediyemize gelebilirler ama yine de öncelikle online işlemleri ve cep hizmet noktalarımızı tercih etmelerini öneriyoruz” şeklinde konuştu.

“TEDBİR ÇALIŞMALARI TİTİZLİKLE DEVAM EDİYOR”

Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, ilk günden bu yana Keşan Belediyesi olarak vatandaşların sağlığı için alınabilecek tüm önlemleri aldıklarını ve almaya da devam edeceklerini kaydederek, bu konudaki çalışmaların Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun da talimatlarıyla titizlikle devam ettiğini bildirdi.

“PERSONELİMİZ SAHADA CEFAKARCA HİZMETLERİ AKSATMADAN YÜRÜTTÜ…”

Nuran Uslu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu konuda tüm personelimizi de içtenlikle kutluyorum. Keşan’ımızın sağlığı ve huzuru için üst seviyede bir performans gösterdiler. Her türlü önlemi alarak Keşan ve vatandaşlarımız için cefakarca sahada hizmetleri aksatmadan yürüttüler”
Uslu, bu illet hastalığın hep birlikte kurallara riayet etmek suretiyle atlatılacağını belirterek, herkesin kararlılıkla kendi kişisel tedbirlerini uygulamaya devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.