Memleket Partisi’nde temayül yoklaması  

13.09.2021 11:42

Memleket Partisi’nin 18 Eylül’de yapılacak olan 1. Olağan Kurultayı için temayül yoklaması yapıldı.

Memleket Partisi’nde temayül yoklaması  

Memleket Partisi’nin 18 Eylül’de yapılacak olan 1. Olağan Kurultayı için temayül yoklaması yapıldı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin tek aday olduğu kurultay için il ve ilçelerde sandıklar kurularak partililer oylarını kullandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, “Kestirmeden ve kolay bir yol değil, uzun bir mücadelenin sonunda zor ve engelli bir yol seçenlerin şölen günüdür 11 Eylül” dedi.

“Demokrasi anlayışımız, bakış açımız sözde olmayacak, özde olacaktır” diyen Bozkurt şunları aktardı;

“Tüzüğümüzün 28. maddesi gereği genel başkan adayı seçim yönetmeliği maddeleri uyarınca 18 Eylül 2021 tarihinde yapılacak olan 1.Olağan Kurultayımız da genel başkan adayı olmak üzere sadece genel başkanımız Sayın Muharrem İnce başvuruda bulunmuştur. Partimizin tüm Türkiye’de il ve ilçe binalarına sandık konulmuştur. 04 Eylül 2020 tarihinde Sivas’ta hareket olarak başlayıp örgütlenmesini çok kısa sürede tamamlayan partimiz içselleşmemiş uygulanmayan birçok kuralı, etik davranışı katılımcı siyaset anlayışıyla Türkiye siyasetine tüzüğünden aldığı güçle söz ettirecektir. Partimiz her bir üyesinin fikrine, oyuna, bakış, açısına değer vermek için yola çıkmıştır. Genel Başkanın belirlenmesinde tıpış tıpış dönemi bitmiştir. Yolumuzun zor olması bizleri düşündürmeyecektir. Çünkü artık seçenek var, Memleket Partisi var. Bir zümre, bir grup yok. 1 kadın 1 erkek var fermuar sistemi var” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler