DOLAR 32,4122 0.16%
EURO 34,5780 0.35%
ALTIN 2.456,290,74
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 21130294,71%
Edirne
20°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MHP’de yeni yönetim tanıtıldı

MHP’de yeni yönetim tanıtıldı

ABONE OL
7 Ekim 2019 10:01
MHP’de yeni yönetim tanıtıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “İl yönetimimizle beraber gönül ittifakı kurup birlik ve beraberlik içerisinde üzerimize düşen her neyse onu fazlasıyla yapmak için söz verdik. İl yönetimimiz taşın altına elini değil gövdesini koymuştur” dedi.

MHP Edirne İl Başkanlığı görevine getirilen Zakir Tercan, yeni yönetimi ile Karadenizliler Derneği’nde basın mensupları ile bir araya geldi.

“MHP EL ELE VERMİŞTİR”

Partisinin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Semih Yalçın’ın ve MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin oluru ile göreve başladıklarını belirten MHP İl Başkanı Zakir Tercan, “Bu yönetim MHP’nin her döneminde görev yapmış tecrübeli, bilgi birikimi olan İl yönetimi teşkil ettik. İlçelerimizdeki sıkıntıları gidermek için İl yönetimimizin ilk toplantısında görev dağılımı yapılmış olup her başkan yardımcımıza sorumluluk vererek hızlı ve bir o kadar da teşkilatlarımızı yapılandırıp işimize gücümüze siyasetteki yerimize alacağımızı da buradan ifade etmek istiyorum. MHP İl yönetimi her zaman olduğu gibi bugünden itibaren el ele vermiştir. Gönül gönüle vermiştir. Sırt sırta vermiştir. Ve yoluna devam ediyor. Kim ne söylerse söylesin kim ne konuşursa konuşsun kim ne düşünürse düşünsün MHP İl yönetimi arkasına bakmadan yoluna devam edecektir” dedi.

“İL YÖNETİMİ HER KESİMİN SIKINTILARI BİLEN KİŞİLERDEN OLUŞUYOR”

MHP İl Yönetiminin her kesimden vatandaşın sıkıntıları bilen kişilerden oluştuğunu belirten Tercan, “İl yönetimimizin içerisinde işçisi, köylüsü, esnafı, doktoru, avukatı, iş adamı, şoför de var her kesimin sıkıntılarını bilen bir yönetim oluşturduk. Ben bu yönetimimizin Edirne’mize, ilçelerimize, beldelerimize, köylerimize MHP ve ülkücü camiaya hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. MHP Edirne’de 25 bin oy almıştır. MHP Edirne’de 37 bin oy almıştır. MHP Edirne’de 42 bin oy almıştır. MHP Edirne’de 52 bin oy almıştır. MHP Edirne’de bir milletvekili çıkarmıştır. Bunun için MHP’nin tabanı güçlü halk nezdinde itibarı olan bir partidir. 24 Haziran ve 31 Mart seçimlerinde MHP ve camiası almış olduğumuz neticelerden dolayı bir üzüntü yaşamıştır. Ama biz üzüntüleri gidermek için İl yönetimimizle beraber gönül ittifakı kurup birlik ve beraberlik içerisinde üzerimize düşen her neyse onu fazlasıyla yapmak için söz verdik. İl yönetimimiz taşın altına elini değil gövdesini koymuştur” dedi.

“TÜRK’ÜN, KÜRT’ÜN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNEN TEK SİYASİ CENAH MHP”

Milleti düşünen ve herkesi bir bütün görenin MHP olduğuna değinen Tercan “MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ilkeli duruşu; Türk Devleti’nin bekasını, cumhuriyetin kazanımlarını, hukuku ve gerçek demokrasiyi, hukuksuzlara ve teröristlere karşı tavizsiz ve amansız bir mücadeleyi savunmaktadır. Bu duruş, yalnızca Türk’ün değil, Kürt kökenli vatandaşlarımızın da iyiliğini düşünen tek siyasi cenahın MHP olduğunun bir kanıtıdır. Tarih, daha önce defalarca haklı çıkmasına şahitlik ettiği Sayın Devlet Bahçeli’nin takdire şayan bu duruşunu da altın harflerle yazacaktır. Türk ile, Kürdü ile, Lazı ile, Çerkez’i ile, Alevi’si ile bir bütün gören MHP. Her kesimi kucaklayan MHP. Milletini, devletini, şehitlerini düşünen MHP. Bilge liderin sağlam ve kararlı politikaları ile mevcut konjonktür MHP’yi artık daha yüksek sesle iktidara çağırıyor. Eğer MHP kendisini milletine süratle ifade edip anlatabilirse bu partinin yarın iktidar olması değil; olmaması sürpriz olur” dedi.

“KUTLU YOLUNA DEVAM EDECEKTİR”

Türklüğün aspirini MHP olduğunu söyleyen Zakir Tercan, “MHP, siyaset yapma sebeplerini ilk günkü heyecanı ve inancıyla, olması gereken yerde, ilkelerinden sapmadan sürdürmektir. Çünkü MHP’nin iktidarı, yolun başıdır ve o yolun başı çok yakındır. İktidardan sonra alınacak çok yol, ulaşılacak onlarca kutlu hedef vardır.  Bugün Uygar Türkleri örneğinde olduğu gibi, Irak ve Suriye Türkmenleri, Kıbrıs Türkleri, dolayısıyla dünya Türklüğünün ağrıyan başının aspirini MHP ve Milliyetçi-Ülkücü ruh değil midir?  O nedenle MHP, ayağına dolaşanlar, yoluna atılan taşlarla, önüne çıkmaya çalışan sokak kabadayılarıyla vakit kaybetmeden Kutlu yoluna devam edecektir. İktidar vakti gelen bir fikri, hiçbir güç Allah’ın izniyle engelleyemez. MHP’siz Türkiye; Türksüz Anadolu hayali görenlerin umududur. MHP her daim var olacaktır. Ve kim bu Mübarek topraklarda Türk’ü istemiyorsa sonu; daha önce istemeyenlerin sonundan daha acı olacaktır. MHP; Türk’ün savunma hattı, Üç Hilal Sancağı, Bozkurt armasıdır. Var Ol MHP! Var Ol Devlet Bahçeli” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Tolga Taşdelen

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.