DOLAR 32,1993 -0.09%
EURO 34,9882 0.37%
ALTIN 2.423,910,11
BIST 10.481,300,02%
BITCOIN 22321692,96%
Edirne
22°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MHP’den sağlıkta şiddete tepki!

MHP’den sağlıkta şiddete tepki!

ABONE OL
29 Eylül 2020 10:14
MHP’den sağlıkta şiddete tepki!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, son günlerde yeniden tırmanan sağlık çalışanlarına yönelik şiddete tepki göstererek, “Tam sekiz aydır, dişiyle tırnağıyla Kovid-19’la savaşan Türk sağlık ordusuna layık görülenler hiç de hoş değil. Kanun çıkarılmasına rağmen bu fedakar insanlara uygulanan şiddet önlenemiyor” dedi.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, koronavirüs salgınında ön saflarda canla başla çalışan sağlıkçılara yönelik şiddete tepki gösterdi.

Tam sekiz aydır, dişiyle tırnağıyla Kovid-19’la savaşan Türk sağlık ordusuna layık görülenlerin hoş olmadığını belirten Tercan, “Kanun çıkarılmasına rağmen bu fedakar insanlara uygulanan şiddet önlenemiyor. Adam acile geliyor, “maske tak” diyorlar, vay sen misin diyen? Yapıştırıyor görevliye yumruğu! Görevli görme kaybı yaşıyor şimdi. Bir mekanda silahlı çatışmaya giren serseri grubu, yaralıyı hastaneye getirince bütün gayretlerine rağmen yaralıyı kurtaramıyor görevliler. Sen misin kurtaramayan, personele silahla saldırıyorlar!” dedi.

Nisan’da çıkarılan kanuna rağmen şiddetin durmadığına dikkat çeken, Tercan, şunları söyledi;

“Kanun yapıcı ve meslek temsilcileri ilginç teklifler getiriyor: “Sigortaları ödenmesin, primleri arttırılsın, tutuksuz yargılanmasın, ağır ceza uygulansın, hükmün açıklanması geri bırakılmasın…” Aklın yolu bir… Şu pandemi döneminde marttan beri verdikleri şehidin sayısı haddini aşmışken… Çoğuna bulaşıp tedavi edilmiş, karantinaya alınmışken. Evden, eşinden, çocuğundan ayrı ter dökerken. Kahraman, fedakâr ve çilekeş sağlık çalışanlarımıza reva gördüğümüz bu olayları, ödemeler konusundaki sıkıntıları çözmelidir iktidar. Muhalefetin, TTB’nin, sarı sendika ve trollerin bütün saldırılarına rağmen babacan tavrıyla dimdik duran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan, personeli çok şey bekliyor ve eninde sonunda başaracağına inanıyor! Koca, elbette Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci’nin “Biz Türk Sağlık-Sen olarak bu haksız ek ödemelerin yerine “Çalışana ‘tek ödeme’ verilsin, o da maaşa zam olsun” talebimizin, yapılması gereken tek düzenleme olduğunu hatırlatıyoruz” sözlerine kulak verecektir! Beyler, şiddetin önlenmesi için sağlık kuruluşlarını ‘sıfır toleranslı’ kuruluşlar haline getirin. Olan biten “devletin acze düştüğü görüntüsünün verilmek istenmesi”dir, buna izin veremezsiniz! Yaşanan ne demokrasidir ne özgürlüktür ne de hukuktur… Adam sarhoş, polisimize direnmektedir. Kadın şov peşinde, polisle alay etmektedir… Adam bildiğin şehir eşkıyasıdır, hastane basıp görevliyi yumruklamaktadır. Yaka paça getirilen suçluyu bir saat sonra salıveren, üst mahkemede geriye getiren hukuk neyin nesidir? Galiba TCK’nın idamdan başlayarak yeniden gözden geçirilme zamanı geldi. Göz bebeğimiz Türk sağlık ordusunun her bir ferdi bunu hak ediyor. 1 Ekim’de TBMM’ye çok iş düşüyor. Ülkeyi bu arsız, namussuz, cahil, maganda şiddetinden kurtarın. Ve bu Kovid-19’la savaşan kahramanları, bir kanunla ödüllendirin artık!” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.