DOLAR 32,6562 -0.44%
EURO 34,9817 -0.76%
ALTIN 2.422,70-0,91
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2135950-1,38%
Edirne
35°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Özyılmaz, kongreyi değerlendirdi

Özyılmaz, kongreyi değerlendirdi

ABONE OL
19 Aralık 2019 11:22
Özyılmaz, kongreyi değerlendirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, hareketli bir kongre süreci geçirdiklerini ve partililerin kendisine yeniden yetki vererek başkanlığa seçildiğini belirterek, gelecek yıllarda partiyi gençlere emanet etmek istediğini söyledi.

Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığı görevine tekrar seçilen İbrahim Özyılmaz, il yönetimiyle birlikte basın toplantısı düzenleyerek, kongre süreci ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“PARTİYİ GENÇLERE EMANET ETMEK İSTİYORUZ”

Demokrat Parti olarak son iki ay içerisinde oldukça hareketli günler yaşadıklarını belirten Özyılmaz, “Kongreler yaptık, bu arada arkadaşlarımızla birlikte Ankara’da her yıl yaptığımız genişletilmiş temsilciler toplantısını takip ettik. Daha sonra İstanbul il kongresi vardı. İstanbul il kongresi de çok hareketli bir kongre oldu. Kongremizi Halk TV canlı yayın olarak verdi. DP’de bir hareketlilik var. DP 74 yıl önce nasıl ki demokrasiyi çoğulcu parlamenter sistemi Türkiye’ye getirmişse tekrar iddialı bir şekilde yeniden demokrasiye geçme çalışmasına için düğmeye basmıştır. Ve o çalışmalar içerisine de girilmiştir. Edirne’de yaptığımız kongrede biz umut ediyorduk ki 3 tane listemiz olur ancak olmadı. Ama her şeye rağmen bir hareketlilik yaşadık. Daha öncesinde 16-17 kişiyle yaptığımız kongreyi 100 kişiyle yaptık. Güzel bir kongre dönemi geçirdik. Bu arkadaşlar ile aramızda bir görev dağılımı yaptık. Yönetim kurulumuzun asil üyeleri ve başkan ile birlikte 9 kişiden oluşuyor. İsmail Kuyruklu Yıldız İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütecek. Seçimde şuna çok dikkat ettik. Biliyorsunuz ki yerel seçimlerde belediye başkan adaylığına de bir kadın aday çıkardık. Benim özellikle Allah ömür verirse sağlık sıhhat içerisinde çalışabilirsek önümdeki 3 yıl içerisinde partimizi mümkün olduğunca yüzde 70 yüzde 80’lere varan gençliğe emanet etmek istiyorum. Kadınları da yüzde 50 seviyelerine getirme düşüncesindeyiz. Onun için siz basın mensupları aracılığı ile kadınlarımızı Demokrat Parti’de siyaset yapmaya davet ediyorum. Çünkü partimiz de çalışmak isteyen herkese yer var. Gençlik kolları teşkilatımızı da yakın zaman içerisinde hayata geçireceğiz. Gençlik kollarına da partimize yeni katılan bir avukat kardeşimizin başkanlığında gençlik kolları teşkilatını da en kısa zamanda hareketlendireceğiz. Bu temsilciler meclisi toplantımızda genel başkanımızın özellikle vurgu yaptığı “Türkiye’yi yeniden demokrasiye taşıyacağız” sloganı ile ileriki günlerde daha bir açıklık kazanacaktır” dedi.

“TÜRKİYE İNŞALLAH BU TÜR OLAYLARI BİR DAHA YAŞAMAZ”

Özyılmaz, “Bugün çok önemli günlerden birisi esasında hepinizin bildiği sizin de meslektaşınız Hablemitoğlu’nun ölüm yıldönümüydü ve uzun aradan sonra ancak Necip Hablemitoğlu’nun katili dün yakalanmıştır. Tabi bu arada Uğur Mumcu ve Abdi İpekçi hatırlamamak elimizde değil bu değerli yazarlarımız, gazetecilerimiz hunharca katledildiğini hepimiz biliyoruz. İnşallah Türkiye bu tür olayları tekrar yaşamaz” dedi.

“ADIM ATILMAMIŞKEN İKİ PARTİ YARIŞA GİRDİ”

Vakıf kira zammına değinerek Demokrat Parti’nin her an katkı vermeye hazır olduğunu aktaran Başkan Özyılmaz” Son bir iki hafta içerisinde gündemi en çok meşgul eden konulardan birisi vakıf kiracıları olan esnafımızın durumu henüz daha bir karara bağlanmadığını öğrendik. Henüz bir adım atılmamışken bir iki parti yarışa girdi. Ben işi hallettim söylemleri ile ama henüz halledilen hiçbir şey yok. Buradaki esnafımızın durumu çok sıkıntılı işsizler ordusuna işsiz katmak istemiyoruz. Bizim elimizden gelecek bir şey varsa bizde her türlü katkıda bulunmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.