Pazarda yarı fiyatına

21.09.2021 11:45

Kışlık hazırlığı için vatandaşın pazara yoğun rağbet gösterdiğini söyleyen Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır, pazardaki fiyatların marketlerin yarısı olduğunu kaydetti.

Pazarda yarı fiyatına

Kışlık hazırlığı için vatandaşın pazara yoğun rağbet gösterdiğini söyleyen Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır, pazardaki fiyatların marketlerin yarısı olduğunu kaydetti. Hava şartlarından dolayı geçen seneye göre ürünlerde 1 lira fark olduğunu söyleyen Şeref Hasır, tezgahlardaki ürünlerin hem ucuz hem taze olduğunu ifade etti.

“PAZARDAKİ ÜRÜNLER MARKETİN YARI FİYATINA”

Kışlık hazırlık için halkın pazarı tercih etmesinden dolayı memnun olduklarını kaydeden Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır, “Şu anda pazarımıza çok talep var. Halkımız turşuluk, tarhanalık, salçalık kışlık alışverişlerini yapıyorlar. Fiyatlarımızda çok uygun. Turşuluklar 3-4 lira arasında, havuç̧ 3 lira, kırmızı biber, kapya biberi 4 lira, domates 3 liraya satılıyor. Bu sene havaların çok sıcak gitmesinden dolayı geçen senelere bakarak kırmızı biber olsun, domates olsun yok. O yüzden de fiyatlar geçen seneye bakılarak 1 lira farkla satılıyor. Domates ve biber fiyatı artar. Marketlere bakarak bizim pazardaki ürünlerimiz yarı fiyatında. Hem taze hem günlük hem daha ucuz” şeklinde dile getirdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler