DOLAR 32,2295 -0.04%
EURO 35,0116 0.1%
ALTIN 2.422,940,20
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22277820,08%
Edirne
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Saadet Partisi divan toplantısını yaptı

Saadet Partisi divan toplantısını yaptı

ABONE OL
4 Aralık 2019 11:15
Saadet Partisi divan toplantısını yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, aylık il toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi.

Pazar günü Teşkilat binasında yapılan toplantıya İl ve İlçelerin Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Biz, 50 yıllık bir hareketiz. Bizim ortaya koyduğumuz fikir ve görüşler inancımızın, tarihimizin özüdür, özetidir. Biz insanlara bu gerçekleri anlatmaya çalışıyoruz. İnsanlık tarihinde bu gerçekler toplumların hayatına hâkim olduğu sürece insanlık barış, huzur, saadet ve refah içinde yaşamışlar, bu günkü gibi insanı dikkate almayan, zalim sistemlerin hakim olduğu dönemlerde ise az bir kesim çoğunluğu sömürerek zulmetmişlerdir” dedi.

Toplantıda, İl ve İlçelerin aylık çalışmalarının değerlendirilmesi yapıldıktan sonra önümüzdeki ay içerisinde yapılacak çalışmalar belirlendi.

İl Başkanı Ali Demirkıran da yaptığı değerlendirme konuşmasında, “3 Aralık’ta Büyük Kongremizi yaptık. Daha güçlü bir Genel Merkez Teşkilatı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genel Merkez Kongremizde, Mustafa İriş beyin Genel Merkezdeki Genel Başkan Yardımcılığı görevine ‘devam’ denilirken, İl Mahalli İdareler Başkanımız Sinan Tekin de GİK (Genel İdare Kurulu) üyeliğine getirildi. Böylece Edirne’miz bundan böyle Ankara’da daha güçlü  temsil edilecek” açıklamasında bulundu.

Gündemdeki konulara da değinen Demirkıran, “.Ekonomik yönden  zayıflayan, üretimden kopan , kimsenin hakkını alamadığı, çalışanın değil, rantiyenin başköşede oturduğu  ülkemiz beyin göçü veriyor. Ülkemizde Üniversiteler çoğalıyor, adeta üniversite enflasyonu var. Türkiye’deki üniversitelerde yaklaşık 8 milyon öğrenci var, ayni nüfusa sahip Almanya’da ise 3 milyon. Esas olan üniversite ve öğrenciyi çoğaltmak değil, kalitedir.gençlere iş bulamayan akp hükümeti üniversite açmakla işsiz sayısını gizliyor. Gençleri oyalıyor. Meslek eğitimi veremeyen eğitim istemi gençlere iş bulamayacakları diplomalar veriyor, Üniversiteden mezun olan gençlerimizin çoğu asgari ücretle bile iş bulamıyor. Gençlerimiz arasında işsizlik oranı yüzde 30’lara dayandı” şeklinde aktardı.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.