DOLAR 32,5385 0.1%
EURO 34,8289 0%
ALTIN 2.496,010,48
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 20863501,08%
Edirne

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı yapıldı

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı yapıldı

ABONE OL
31 Ocak 2023 11:09
Saadet Partisi İl Divan Toplantısı yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl ve İlçe Teşkilatları yoğun bir katılım ile Genişletilmiş İl Divan toplantısında bir araya geldiler. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Edirne İl Sorumlusu Mustafa İriş’in de katıldığı toplantıda teşkilat yöneticilerinin heyecan ve coşkusu büyük dikkat çekti.

Toplantıda bir konuşma yapan İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Teşkilatımızın her bir ferdi; azmin, mücadelenin ve fedakarlığın destanlaşmış birer örneğidir. Ulu çınarın dallarıdır. Kökleri mazide, dalları atiye uzayan bu çınarın temsilcileridir. Şimdi, Besmelemizi çekiyoruz, kollarımızı sıvıyoruz ve yola koyuluyoruz. Yapacak çok işimiz var. Atacak çok adımımız var. Bizi hasretle bekleyen Edirneliler var. Omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. Bu sorumluluğun farkındayız. Bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da daha büyük bir gayret ve özveriyle hareket edeceğiz. 50 yılı aşkın bir süreç yaşadı. Milli Görüş hareketi geçmişte ihtilallerle karşılaştı, siyasi partiler kapatıldı. Bu hareketi başlatan Erbakan Hocamız, birçok kere siyasetten mahrum kılındı ama her seferinde yeniden başladı ve düştüğü yerden ayağa kalkıp koşmaya devam etti.  Biz, ondan aldığımız ilhamla; Milli Görüş davasını başarıya ulaştıracağımıza inanıyorum. Tüm teşkilatlarımızla aynı şevk, aynı heyecanla çalışacağız. Hem memleketimizi hem tarihi, kültürel, sosyal bağlarımız olan İslam ülkelerini, hem de bölgemizi ve tüm dünyayı bugün içine sürüklendiği problemlerden kurtaracağız.” dedi.

Genel İdare Kurulu Üyesi ve Edirne İl Sorumlusu Mustafa İriş yaptığı konuşmada, “Türkiye’de eğitim konusunda ciddi sorunlar yaşanmaktadır. 20 yıllık AK Parti iktidarının en zayıf karnı, en başarısız alanını eğitimdir. Ülkemizde, geçmişten bugüne uygulanan eğitim öğretim sistemi; çocuklarımıza, sadece maddi bilgi yükleme üzerine kuruludur. Dünyadaki hâkim fikrî anlayışın ve fiilî düzenin, sadece ardından giderek, kendimize çok daha iyi bir medeniyet inşa edemeyiz. Eğitim, kanayan yaramızdır. Belki de en büyük meselemizdir. Odağında insan olmayan, insanı merkeze almayan hiçbir yapı, hiçbir sistem, huzur getiremez. İnsan, maddesiyle ve manasıyla insandır. Birçok maddi ihtiyaçları olduğu gibi ruhi ihtiyaçları da vardır. Bu ihtiyaçların dengeli ve makul bir şekilde karşılanması, eğitimin ana konusu olmalıdır. Millet olarak engin bir tarihe, muhteşem bir medeniyete sahibiz. Bunun için evlatlarımıza, gençlerimize, tarihini, medeniyet değerlerini öğretmeliyiz. Onları, bu değerleri özümsemiş bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Bu, eğitim sistemimizin temel amacı olmalıdır. Bizim değerlerimiz, sağlam ahlaki temeller üzerinde yükselmiştir. Bizim medeniyet değerlerimizde; yaratana tazim, mahluka şefkat vardır. Hak, hukuk vardır. Küçüğe sevgi, büyüğe saygı vardır. Ana babaya hürmet vardır. Komşuluklar vardır. Arkadaşlıklar vardır. Paylaşmanın hazzı vardır. Vatan sevgisi vardır. Daha birçok güzellikler vardır. Eğitim sistemimiz; sıralamaya çalıştığımız medeniyet değerlerimizle uyumlu olduğu ölçüde, başarılıdır. Bu değerler hayata geçirilip yaşandığı sürece bir mana ifade eder. Gerek birey gerek aile ve gerekse toplum olarak bu değerleri özümseyip, bezendiğimiz sürece, eğitim sistemi, hedefine ulaşıyor demektir. Kısa ve net. Taklitçi olmayacağız. Başkalarına değil, kendimize benzeyeceğiz. Kendimiz olacağız. Moda tabirle, kültür emperyalizminin tahribatını, tamir edeceğiz. Unutmayalım; bir millet, her nesilde yeniden doğar. Biz de yeniden doğacağız” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.