DOLAR 32,2381 0.07%
EURO 34,9320 0.13%
ALTIN 2.465,270,17
BIST 10.899,280,04%
BITCOIN 2224196-1,70%
Edirne
20°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Saadet Partisi Milletvekili Edirne’ye geldi.

Saadet Partisi Milletvekili Edirne’ye geldi.

ABONE OL
28 Ekim 2021 12:12
Saadet Partisi Milletvekili Edirne’ye geldi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı aylık divan toplantısını yoğun bir katılımla gerçekleştirdi. Toplantıya, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman da katıldı.

Saadet Partisi İl ve İlçelerin Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda açış konuşmasını yapan İl Başkanı Ali Demirkıran, “Mevsim itibariyle daha yoğun bir çalışma dönemine girmiş bulunuyoruz. Gerçi biz her zaman, her mevsimde planlı ve disiplinli çalışmalarımızı sürdüren bir teşkilatız. Bu dönemde daha da canlı bir şekilde çalışacağız” diyerek katılımlarından dolayı tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Birimlerin aylık faaliyet raporların sunumlarından sonra ilçe çalışma raporları alındı.

Teşkilat çalışmalarının değerlendirilmesinden sonra toplantıya, Ankara Genel Merkezden katılan Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman konuştu.

Karaduman yaptığı konuşmasında, 17 yıllık AKP hükümeti döneminde ülkemizin ne hale düşürüldüğüne vurgu yaparak, “AKP iktidara geldiğinde özelleştirmelerin toplam tutarı 8 milyar lira idi. Son 15 yılda yapılan özelleştirmelerin toplam tutarı ise 60 milyar liranın üzerine çıkmıştır. Ne demek bu? Fabrikaların satılması ve ardından kapatılması, insanların işsiz kalması dolayısıyla eşlerin boşanması, ailelerin dağılmasına sebep olmaktadır. Ülke kaynakları yabancılara peşkeş çekilmiştir. Son 2 yılda ataması yapılmadığı için 50 tane öğretmenin intihar etmiştir.” dedi.

“MİRASYEDİ GİBİ FABRİKALARI SATTILAR!”

Geçen kış aylarında Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki toplantı sonrası bir ayakkabı fabrikasını ziyarete giden Karaduman, “Sarıkamış’ta bir yıkık binanın önüne geldik. Bina demeye şahit lazım. Arkadaşlar, “biz ayakkabı fabrikasına gelecektik ama herhalde yanlış geldik” dedim. Oralı olanlar, “bu ayakkabı fabrikası idi. 1970’ li yıllarda Erbakan Hoca tarafından yapıldı. Tam kapasite 600 kişinin istihdam edildiği bir ekmek kapısıydı. Bu fabrika 2004 yılında AKP tarafından özelleştirildi. Daha sonra satıldı. Derken bina bu hale geldi” dediler. Erbakan hocanın Sarıkamış’a bu fabrikayı yapmasının temelde 2 nedeni olduğunu söyleyen Sarıkamışlılar, “Birincisi doğuda terör belası var. Eğer biz bu insanlara iş bulmalıyız. Daha iyi standartlarda yaşamalarını sağlamalıyız.  Birilerine mahkûm hale gelmeyeceği bir hayat inşa edebilirsek onları bu terör belasından kurtarabiliriz. İkinci sebep ise; biliyorsunuz Sarıkamış şehitleri soğuktan donduklarında ayaklarında ayakkabı yoktu, o sebeple Erbakan Hoca buraya ayakkabı fabrikası yaptı. Ama bu mirasyediler, geldiler bu fabrikayı sattılar” dediklerini aktardı.  Özelleştirmeler neticesinde ülkemizde yaşanan sorunların, sıkıntıların konuşulmaması için bu meseleleri konuşanları terörle suçlamaya kalktıklarını söyleyen Karaduman, “Vatandaş asgari ücretle geçinemiyorum deyince bunu söyleyen ya FETÖ’cüdür ya da PKK’lıdır diyorlar. İktidar bir taraftan terörle mücadele edildiğini söylüyor. Diğer taraftan de milli savunma sanayimizin en önemli kuruluşlarından olan Sakarya’daki tank palet fabrikasını özelleştiriyor. Eğer bugün biz terörle mücadele ediyorsak, eğer bugün Türkiye bugün dendiği gibi bağımsızlığını kaybetmek üzere olan bir ülke ise böylesi bir zamanda tank palet fabrikasını özelleştirmek bu ülkeye yapılan en büyük ihanettir. Bu meseleler mütalaa edilmesin diye her gün yeni safsatalarla geliyorlar” dedi.

“NEREDEN NEREYE!”

Vatandaşın kredi kartı sayısı 14 milyon iken, bugün 68 milyon olduğunu belirten Karaduman, “2002 yılında ekonomik kriz vardı. İnsanlar yazar kasalarını Başbakan’a attığı günlerde 2 milyon kişi işsiz iken, bugün 4,5 milyon insan işsiz var. Her şeye muktedir olduğunu söyleyen bu iktidarın başı “devlet herkese iş bulmak zorunda değildir” diyor. İşkur’a başvuran 100’ün üzerinde doktora mezunu, on binlerce yüksek lisans, yüz binlerce üniversite mezunu insan var. Diğer taraftan 2002 yılında Türkiye’de toplam 8 milyon icra dosyası varken, bugün gelinen noktada 20 milyon icra dosyası mevcut. Gelinen noktada Tarımdan sağlığa, Ekonomi’den dış politikaya, Hukuk’tan güvenliğe ülkede artık deniz bitti. Birilerinin Türkiye’de siyasete yeni aktörler ortaya çıkartmaya çalıştıklarını söyleyen Abdülkadir Karaduman, “Ancak biz, bu ülkenin problemlerinin, sorunlarının neden kaynaklandığını Millî Görüş zihniyeti ile ele alınmadan asla çözülemeyeceği söylüyoruz. Dış güçler, işbirlikçi, faizci, Amerikancı zihniyetleri bu ülkenin önüne ısıtıp ısıtıp sürmeye çalışıyorlar. Biz insanlara davamızı en güzel bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz ve bu çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.