DOLAR 32,2329 -0.02%
EURO 34,9747 0.04%
ALTIN 2.429,140,46
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22252250,25%
Edirne
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Saadet Partisi’nden fidan kampanyası

Saadet Partisi’nden fidan kampanyası

ABONE OL
1 Kasım 2021 11:03
Saadet Partisi’nden fidan kampanyası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne Kadın Kolları, ülke genelinde ‘Umut Elimizde Yeşerecek’ sloganıyla başlatılan ‘Necmettin Erbakan Umut Orman’ı kampanyasını Edirne’de de başlattı.

Parti binasında düzenlenen Necmettin Erbakan Umut Ormanı konulu basın açıklamasının ardından parti önünde stant açarak umut elimizde yeşerecek sloganıyla fidan kampanyası başlatıldı. Çocuklara, halka ve esnafa arkasında tohum olan kalemler hediye edildi. Ayrıca çocuklara balon dağıtarak Cumhuriyet Bayramlarını kutladı.

“NECMETTİN ERBAKAN UMUT ORMANI”

Saadet Partisi Edirne il Gençlik Kolları Başkanı Rümeysa Nur Şahin, “Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz. Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz, Necmettin Erbakan -Umut Ormanı ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir. “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz. Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, Yeşil Türkiye için çalışıyoruz, Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, Güvenli Türkiye için çalışıyoruz” dedi.

“BÜYÜYEN TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Fidan bağışı kampanyasıyla kurulacak Necmettin Erbakan Umut Ormanı’nın umutları tekrar yeşerteceğine inandıklarını kaydeden Şahin “Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, kazanan Türkiye için çalışıyoruz. Gençlerimizin “yarın ne olacak?” endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, büyüyen Türkiye için çalışıyoruz. Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, üreten Türkiye için çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden güçlü Türkiye için Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, kerim Türkiye için çalışıyoruz. Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı, şefkatli Türkiye için çalışıyoruz. Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, adil Türkiye için çalışıyoruz. Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, mutlu Türkiye için çalışıyoruz. Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudumuzu; ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız, “Necmettin Erbakan -Umut Ormanın” da yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, “umut elimizde yeşerecek” diyoruz. Ve bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan- Umut Ormanı”na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz” dedi.

Kampanyaya Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, İl Kadın Kolları Başkanı Güler İriş, Tanıtma Başkan Yardımcısı Ayşe İriş, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Özge Sevinç, Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Birsen Ersin ve partililer katılım gösterdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.