DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 2100933-0,39%
Edirne
16°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Saadet Partisi’nden Öğretmenler Günü mesajı

Saadet Partisi’nden Öğretmenler Günü mesajı

ABONE OL
21 Kasım 2019 10:05
Saadet Partisi’nden Öğretmenler Günü mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran, 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Demirkıran mesajında şunlara yer verdi;

“Milletlerin geleceği, genç nesillerin iyi ve kaliteli yetiştirilmesine bağlıdır. Onun için eğitim en önemli faktördür.   Kendisine de ülkesine de insanlığa da faydalı olacak nesillerin yetişmesinde en önemli konu eğitim sistemidir. Buna, ailelerin daha duyarlı olmaları ve eğitimin çeşitli kademelerinde görev yapan öğretmenlerimizin gayret ve fedakârlıkları da eklenince kaliteli insan yetişmiş olur” dedi.

İnsanın akıl sahibi olarak sorumlulukları olan bir varlık olduğuna vurgu yapan Demirkıran, “İnsanın yaratıcısına, kendisine, ailesine, topluma ve çevresine karşı sorumlulukları vardır. Sorumluluklar hem maddi hem manevidir. Bu bakımından Ebeveyn ve Öğretmenlerimizin gayret ve fedakârlıklarının yanında Eğitim Sistemi de bir o kadar önemlidir. Toplumun değerleri ile uyuşmayan ikide bir değiştirilerek yaz- boz tahtasına çevrilen bir eğitim sistemi özlenen genç nesilleri yetiştiremez” şeklinde konuştu.

Öğretmenliğin dünyanın en zor, ama en şerefli mesleklerinden biri olduğu unutulmaması gerektiğine de vurgu yapan Ali Demirkıran, “Bunun için önce gerekli yatırımı öğretmenlerimize yaparak onları çok daha vasıflı yetiştirmeliyiz. Onlar her şeyden önce Milletimizin inanç ve kültür değerleri ile daha donanımlı ve üretken olmalıdırlar. Onların hayat şartları, günün şartlarına uygun hale getirilmelidir. Bugün ülkemizde yüz bine yakın öğretmen açığı yaşanırken diğer taraftan yüz binlerce öğretmen ordusu atama beklemektedir. Şunu unutmayalım ki, eğitimi pahalı bulan milletler cehaletin bedelini çok ağır öderler. Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım öğretmenler gününü kutluyorum.”

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.