DOLAR 32,8706 1.11%
EURO 35,3313 0.96%
ALTIN 2.487,232,26
BIST 10.739,942,57%
BITCOIN 21233670,70%
Edirne
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde oryantasyon programı düzenlendi

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde oryantasyon programı düzenlendi

ABONE OL
28 Eylül 2022 14:22
Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde oryantasyon programı düzenlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, bu yıl üniversiteye başlayan öğrenciler için kapsamlı bir oryantasyon programı düzenledi. Balkan Kongre Merkezi’nde açılışı gerçekleşen programda, 576 öğrenci fakülte ve bölümleri ile üniversitenin, akademik, sosyal ve kültürel imkânları hakkında bilgi sahibi oldular.

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilerin üniversite ve çevreye uyum sağlamalarını kolaylaştırmak, üniversitenin yapısını ve olanaklarını tanımalarına yardımcı olmak amacıyla “Uyum Haftası” programı düzenledi. “Üniversite Yaşamına Uyum Programı” olarak da bilinen tanışma ve bilgilendirme toplantısı, Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde geniş bir katılım ve yoğun bir ilgiyle gerçekleşti.

Programa Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Necdet Süt, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Rıza Ferhat Karabulut, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş ile dekan yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Trakya Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, bir açılış konuşması gerçekleştirdi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sedat Üstündağ, açılış dersi kapsamında yaptığı konuşmada öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. Öğrencilerin, Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde alacakları eğitimlerin ardından meslek sahibi bireyler olarak ülkemizin dört bir köşesinde sağlık hizmeti vereceğini ifade eden Prof. Dr. Sedat Üstündağ, bu süreçte çok değerli ve donanımlı akademisyenlerle en iyi şekilde yetişmeleri için çalışacaklarını ifade etti.

Programda velilere de seslenen Prof. Dr. Sedat Üstündağ, büyük özveri ve emekle yetiştirdikleri evlatlarını kendilerine emanet ettikleri ve insanlığa kazandırdıkları için teşekkür etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu da Sağlık Bilimleri Fakültesinin çiçeği burnunda öğrencileri ile bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, üniversite sınavlarında gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik etti.

Açılış konuşmalarının ardından Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yavuz Güner tarafından okula yeni başlayan öğrencilere Edirne’yi tanıtan bir sunum yapıldı. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fakülte Sekreteri Ethem Herdem de Lisans Eğitim, Öğretim ve Sınav Yönetmeliği hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Programın ikinci gününde Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesindeki programlar hakkında bölüm başkanlarından bilgiler alan öğrencilere ardından Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Tanıtım Sunumu, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Tanıtım Sunumu gerçekleştirildi. Öğrenciler günün son programında Dr. Öğr. Üyesi Ülfiye Çelikalp ve Öğr. Gör. Cem Mısırlı’dan İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi aldılar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.