“Sayın Cumhurbaşkanım” tartışması

11.08.2022 11:09

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu “Sayın Cumhurbaşkanım” diyerek kürsüye çağırmasına tepki gösterdi.

“Sayın Cumhurbaşkanım” tartışması

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “Sayın Cumhurbaşkanım” diyerek kürsüye çağırması tepkileri de beraberinde getirdi. TBMM KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sizin milletin iradesine saygınız işte bu kadar!” diyerek tepki gösterdi.

Aksal, paylaşımında, “15 Temmuz Hain Darbe Girişimini ve Darbecileri övmekten hüküm giymiş CHP’li Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, henüz adaylığını bile “cesurca” açıklayamamış Kemal Kılıçdaroğlu’nu sahneye Cumhurbaşkanım diye davet etmiş! Sizin milletin iradesine saygınız işte bu kadar” dedi.

Aksal, devamında, “Siz iktidar rüyaları görmeye devam edin. Biz zaten 70 yıldır iktidar olamayan, ümidini darbelere bağlamış bir partiden milletin iradesine saygı beklemiyorduk. Bu ülkenin milletin iradesiyle seçilmiş tek bir Cumhurbaşkanı vardır; RECEP TAYYİP ERDOĞAN!!!” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Anadolu Ajansı

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler