Şehitlik 18 Mart’ta açılacak

11.03.2022 12:50

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Asri Mezarlık’ta bulunan yenileme çalışmaları devam eden şehitliğin açılışını 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde açılışını yapacaklarını belirtti.

Şehitlik 18 Mart’ta açılacak

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Asri Mezarlık’ta bulunan yenileme çalışmaları devam eden şehitliğin açılışını 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde açılışını yapacaklarını belirtti. Restorasyonun tüm hızla devam ettiğini belirten Başkan Helvacıoğlu “Ecdadımıza borcumuzu ödemenin memnuniyetini 18 Mart’ta yaşayacağız” şeklinde ifade etti.

“ŞEHİTLİK 18 MART’TA AÇILACAK”

Resmi törenleri Asri Mezarlık’ta gerçekleştireceklerini de söyleyen Başkan Helvacıoğlu, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nde açılısını yapacağımız Asri Mezarlık’ta hazırladığımız, şehitliğimizde özenle yürüttüğümüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatan savunmasında canını hiçe sayan şehitlerimiz en değerlilerimiz. Rabbim tüm şehitlerimize rahmet eylesin” dedi.

“GEÇMİŞİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK GELECEĞE YÖN VEREMEYİZ”

Gaziler için Asri Mezarlık’ta bir alan oluşturduklarını hatırlatan Başkan Helvacıoğlu “Keşan ve köylerinde yaşayan 55 gazimiz var. Gazilerimiz için Asri Mezarlık’taki Şehitliğimizde özel bir alan hazırladık. Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanımız Ferhat Dönmez ile ortak bir çalışma yaparak gazilerimiz için bir mezarlık alanı oluşturduk. Bundan sonra isteyen gazilerimizi o alanda defnedeceğiz. Gazilerimizden talep eden olursa rahmetli olduklarında biz de vasiyetlerini gerçekleştireceğiz. Bizler geçmişimize sahip çıkmazsak, geleceğimize asla yön veremeyiz. Öyle ki bir gün hepimiz toprak olacağız. Bu memleket için canını feda etmiş ya da feda etmeye hazır olan tüm gazilerimize sağlıklı mutlu bir ömür diliyoruz” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler