Sigara zammı esnafın sermayesini eksiltiyor

05.01.2022 12:14

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanvekili Orhan Özçetin, sigara gelen 4 liralık zammı değerlendirerek bu zamların sadece vatandaşı değil esnafı da etkilediğini dile getirdi.

Sigara zammı esnafın sermayesini eksiltiyor

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanvekili Orhan Özçetin, sigara gelen 4 liralık zammı değerlendirerek bu zamların sadece vatandaşı değil esnafı da etkilediğini dile getirdi. En düşük sigaranın 21,5 lira, en yüksek sigaranın 25,5 lira olduğunu söyleyen Özçetin, sigara zamlarının esnafın cebinden ek olarak sermaye olduğunu ve bakkallarında mağduriyet yaşadığını ifade etti.

“SİGARAYA GELEN ZAMLA ESNAFIN SERMAYESİ EKSİLİYOR

Edirne Bakkal ve Tekel Bayileri Odası Başkanvekili Orhan Özçetin, “Sigara ve alkolün bandrol ve ÖTV’sine yapılan artışla bunun geleceği belliydi. Firmalarda bu zammı gerçekleştirdiler. Paket başında 4 lira zam geldi. En düşük sigara 21,5 lira en yüksek sigara ise 25,5 oldu.  Sigara zamları bizim kendi esnafımızı şu yönde etkiliyor. Esnafın sermayesi eksiliyor. Tekrar sigara alırken, tekrar cebinden sermaye vermek zorunda kalıyor. Bu durum esnafın sermayesinde azalmaya neden oluyor. 2 bin 500 liralık bir sigara alıyorsa bir alımda bunun üzerinde cebinden 500 lira daha ilave edip 3 bin liralık sigara almak durumunda kalıyor. Sadece vatandaş değil bizim sigara satan esnafımızda bu zamlarla birlikte mağdur oluyor” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler