Siyasi partilere ortak akıl çağrısı!

20.04.2022 10:50

Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt düzenlediği toplantıda, partisinin genel merkezince diğer partilere gönderdiği ortak çalışma önerisine dair mektubunu kamuoyu ile paylaştı. Mektupta, bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunların çözümüne yönelik olarak ülkenin geleceği için ortak aklı birlikte oluşturma çağrısı yapıldı.

Siyasi partilere ortak akıl çağrısı!

Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt düzenlediği toplantıda, partisinin genel merkezince diğer partilere gönderdiği ortak çalışma önerisine dair mektubunu kamuoyu ile paylaştı. Mektupta, bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunların çözümüne yönelik olarak ülkenin geleceği için ortak aklı birlikte oluşturma çağrısı yapıldı.

Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, partisinin genel merkezince diğer siyasi partilere gönderilen ortak çalışma önerisine dair çağrı mektubunu düzenlediği toplantıda kamuoyu ile paylaştı.

“MARKETLERDE UN, ŞEKER, YAĞ KUYRUKLARINI HAK ETMİYORUZ”

Bozkurt, “Bizler dünyanın en güzel coğrafyasında, en verimli, bereketli topraklarında yaşıyoruz. Binlerce yıllık tarımsal üretim tecrübemiz, zengin bitki çeşitliliğimiz var. Dünyanın en stratejik tarım ürünlerinin ana vatanıyız. Buna rağmen bugün hem bitkisel hem de hayvansal üretimde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Ne üreticimiz mutlu ne de tüketicimiz mutlu. 21.yüzyıl Türkiye’sinde ekmek büfeleri önünde oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Marketlerde un, şeker, yağ için oluşan kuyrukları hak etmiyoruz. Bereketli toprakların su ve güneşle buluştuğu, verimli meraların olduğu bu güzel coğrafyada bu yaşananları hak etmiyoruz. Bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanılan sorunların çözümü yok olanı ithal etmek değildir. Çözüm üretimde. Üretmek, daha fazla üretmek zorundayız” dedi.

“SİYASİ PARTİLERLE ORTAK AKI OLUŞTURMAK İÇİN HAZIRIZ”

Memleket Partisi olarak bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunun çözümü için yol haritalarının hazır olduğunu ve diğer siyasi partilerle de ortak akıl yürütmek için çağrıda bulunan Bozkurt, “Günümüzde gıda güvenliği ve gıdaya ulaşabilme tüm ülkeler için bir milli güvenlik ve beka sorunu haline gelmiştir. Pandemi süreci ve hemen kuzeyimizde yaşanan Rusya Ukrayna savaşının oluşturduğu kriz ortamı tarımın, hayvancılığın, üretimin ve gıda güvenliğinin önemini bir kez daha yaşayarak görmemizi sağladı. Üretebileceğimiz tarım ürünlerinin ithalatçısı olmak demek, dışa bağımlılık demektir. Yakın zamanda Ukrayna Rusya savaşında ülkeler kendi ihtiyaçlarını önceleyerek bazı ürünlere ihracat yasakları koydular. Karadeniz’den gelecek gemilerin yollarını gözledik, endişeyle. Biz Memleket Partisi olarak ülkemizin en öncelikli sorunlarından birisinin bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunlar olduğuna inanıyoruz.   Bitkisel ve hayvansal üretim sektörü, stratejik bir sektördür. Bu sektörde önceliğimiz kendi kendimize yete bilirlik olmak zorundadır. Memleket Partisi olarak bitkisel ve hayvansal üretimde yaşadığımız sorunların çözümüne yönelik stratejimiz, yol haritamız hazır. Bu sorunun siyaset üstü bir anlayışla ele alınması ve desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle sorunların çözümüne dair çalışmalarımızı, önerilerimizi tüm siyasi partilerle paylaşmaya, ülkemizin geleceği için ortak aklı birlikte oluşturmaya hazırız. Ülkemizin en yakıcı sorunu olan gıda krizi ve gıda güvenliğini gündeme taşıyan ortak akıl için çağrı mektubumuza sizlerden yanıt aldığımız takdirde, sizi bizzat ziyaret ederek raporumuzu paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak memleketimiz için hepimizin iyiliği için ortak akılda buluşmak üzere en içten saygılarımızı iletiyor; çalışmalarınızda başarılar diliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Hülya Çakır

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler