DOLAR 31,1562 0.02%
EURO 33,8119 -0.03%
ALTIN 2.035,010,12
BIST 9.179,48-1,66%
BITCOIN 17735444,03%
Edirne
13°

KAPALI

06:14

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sorunları TBMM’ye sunacak

Sorunları TBMM’ye sunacak

ABONE OL
3 Ağustos 2019 10:43
Sorunları TBMM’ye sunacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu her yıl olduğu gibi bu yılda TBMM’nin yaz tatiline girmesini fırsat bilerek Edirne’yi ilçe ilçe, köy köy baştan başa dolaşarak vatandaşları ziyaret ediyor. Gaytancıoğlu, Bu ziyaretleri sırasında vatandaşların dile getirdiği sorunları yeni yasama yılında TBMM dile getirmek üzere rapor hazırlayacak.

Türkiye’de artık bir avuç yandaşın dışında yüzü gülen insan kalmadığını dile getiren Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu: “Gittiğimiz her mahallede, her köyde sıkıntıların altında ezilen, artık yüzü gülmeyen insanlarımızla karşılaşıyoruz. Çiftçi ektiğinin karşılığını almak bir yana önümüzdeki yıl yeniden ekim yapıp yapamayacağını bilmiyor. Emekli perişan edilmiş; işçi, memur açlık sınırının altında yaşamaya çalışıyor. Daha geçen yılın desteklemelerini ödemeyen hükümet bunu bir müjde olarak duyuruyor. Zaten çiftçinin hak ettiğinin çok altında destek veriyorsunuz onu da zamanında ödemiyorsunuz. Siz o desteklemeleri geçen yıl ödeyecektiniz. Çiftçiyle dalga geçen bir AKP var” dedi.

Üretmeyen, üreticisine destek olmayan ülkelerin dünyada söz sahibi olmasının mümkün olmadığına dikkat çeken Gaytancıoğlu, AKP iktidarında Türkiye’nin üreten kolları kesen, elde avuçta ne varsa satıp savuran bir zihniyetin yönetime geçtiğini ve yavaş yavaş ülkemizi ekonomik çöküntünün içine attıldığını ifade etti.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu geleneksel hale getirdiği yaz dönemi ziyaretlerinde Edirnenin bütün ilçeleri, belde, 95 mahalle ve 253 köyünün tamamında vatandaşlarımızı ziyaret etmeyi planlıyor. Bu çerçevede ziyaretlerine Merkez Üyüklütatar, Uzunköprü Çöpköy Mahallesi, Sipahi, Ömerbey, Başağıl, Bayramlı ve Malkoç köyleri ve İpsala Hacıköy ile başladı. Gaytancıoğlu TBMM’nin açılışına kadar bütün köy, belde ve ilçelerin tamamında vatandaşları ziyaret edecek.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.