Tavuskuşları güvenli bir alana taşındı

13.03.2020 09:59

Tavuskuşları güvenli bir alana taşındı

Edirne Belediyesi, Türkiye’nin Yunanistan’a açılan sınır kapısı olan Pazarkule Gümrük Kapısı’nda bakılan 4 tavuskuşunu Yunanistan’ın mültecilere uyguladığı biber gazı ve göz yaşartıcı bombadan etkilenmemesi için güvenli bir alana taşındı.

Türkiye’nin mültecilere sınır kapılarını açma kararı üzerine Avrupa’ya geçme hayaliyle Pazarkule Gümrük Kapısı’nda günlerdir bekleyen mültecilere, Yunanistan tarafından uygulanan biber gazı ve göz yaşartıcı bomba sadece mültecilere değil hayvanlara da zarar veriyor. Pazarkule Gümrük Kapısı’nda 4 tavuskuşunun bakıldığını öğrenen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla, yetkililer ile iletişime geçilerek, buradaki tavuskuşları Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından güvenli bir alana taşındı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğurul Tanrıkulu, “Son dönemde mültecilerin Pazarkule Gümrük Kapısı’na gitmesi ve Yunan tarafından durmadan gaz bombası atılması nedeniyle buradaki tavuskuşlarına zarar gelmesin diye onları Sultan II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’nin bahçesine taşıdık. Hayvanlar orada göz yaşartıcı bomba ve sesten dolayı zarar görebilirdi. Şimdi Sağlık Müzesi’nde bulunan diğer tavuskuşlarıyla daha sağlıklı ve daha güvenli bir ortamdalar” dedi.

Haber Merkezi

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler