DOLAR 32,6430 1.13%
EURO 34,9033 -0.01%
ALTIN 2.443,992,23
BIST 10.442,010,48%
BITCOIN 2185940-0,14%
Edirne
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tekin, “Edirne afetlere hazır mı?”

Tekin, “Edirne afetlere hazır mı?”

ABONE OL
21 Şubat 2023 11:09
Tekin, “Edirne afetlere hazır mı?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm kamu kurumlarına ve belediyelere seslenen Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Edirne afetlere hazır mı? Bu konuda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Vatandaşlarımız merak ediyor. Tüm ilgili kurumları ayrı ayrı yapacakları basın toplantısı ile kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyorum” dedi.

Afetlerin, ülkeleri ve toplumları derinden etkileyen en önemli sorunlardan birisi olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Yaşadığımız son deprem risk yönetimi ve afet yönetiminin ne kadar önemli konular olduğunu bir kez daha göstermiştir. Edirne’miz deprem, taşkın, heyelan ve düzensiz göç hareketleri ve bu neden ile oluşabilecek salgın hastalıkların tehdidi altındadır. Tüm illerde kurulan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin, “Afetlere dirençli toplum oluşturmak” gibi bir misyonu vardır. Afet öncesinde personelini ve halkı bu konuda eğitmekle görevlidir. Afetlerin olumsuz etkilerini en aza indirmek ve toplumun en az zararla ayağa kalkmasın sağlamak temel amaçlarındandır. Bu amaçlara hizmet etmek üzere “İl Afet Risk Azaltma Planı” hazırlanmıştır.

Hazırlanan raporu baştan sona incelediğini ifade eden Tekin, “İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP)’ın hazırlanmasında birçok kamu kurum ve kuruluşlarımız, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, Trakya Üniversitemiz ve sanayi kuruluşlarımız yer almış. Afetlerin neden olduğu can ve mal kaybını en aza indirmek, şehrimizi önlemler ile daha güvenli hale getirmek, ilin sosyo-ekonomik yapısını afetlerden etkilenmeyen bir yapıya kavuşturmak amaçları çerçevesinde, 12 hedef altında, 108 eylem içeren bir plan hazırlanmış. Kağıt üzerinde her şey güzel ancak merakımızı çeken konu şu: planda geçen 108 eyleme ilişkin görevlendirilen kurumlar gereğini yapmış mı, ne yapmış? Örneğin kentsel dönüşüm konusunda belediyeler ve çevre şehircilik il müdürlüğü bir strateji hazırladı mı, hazırlandı ise son durum ne, şimdiye kadar yapılan icraat ne? Bu ve buna benzer soracağımız çok soru var. Tüm kamu kurumlarına ve belediyelere sesleniyorum. Edirne Afetlere Hazır mı? Bu konuda ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz? Vatandaşlarımız merak ediyor. Tüm ilgili kurumları ayrı ayrı yapacakları basın toplantısı ile kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.