DOLAR 32,5227 0.16%
EURO 34,8767 0.19%
ALTIN 2.471,410,40
BIST 9.530,47-0,18%
BITCOIN 1989434-3,97%
Edirne
13°

HAFİF YAĞMUR

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tekin, “Saadet siyasetin merkezi oldu”

Tekin, “Saadet siyasetin merkezi oldu”

ABONE OL
9 Mart 2023 10:40
Tekin, “Saadet siyasetin merkezi oldu”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak cumhurbaşkanı adayı olarak duyuran genel başkanları Temel Karamollaoğlu ve partileri ile birlikte siyasetin merkezi haline geldiğini söyledi.

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, Saadet Partisinin siyasetin merkezi olduğuna dikkat çekerek, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak cumhurbaşkanı adayı olarak duyuran Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, partimizle birlikte siyasetin merkezi haline gelmiştir. Millet İttifakı’nın bir araya gelmesinde ve süreç içerisinde kamuoyuna yansıyan birçok krizin çözülmesinde Genel Başkanımız arabulucu rolü üstlenmiştir. 13 kez bir araya gelen Millet İttifakı’nın 5 toplantısına ev sahipliği yaptık. Son 3 toplantıda ise tüm gözler İskitler’de bulunan parti genel merkezimizdeydi. Biz Genel Başkanımıza “Bilge Başkan” deriz.  6’lı masanın diğer aktörleri ise Genel Başkanımızı “Akil Adam” olarak nitelendiriliyor.” şeklinde konuştu.

Millî Görüş partilerinin yakın siyasi tarihimizde pek çok koalisyonun kurulmasında önemli roller üstlendiğine vurgu yapan Tekin, “Millet İttifakı’nın yaşadığı son krizde de arabulucu görevini üstlenen Genel Başkanımız sürecin normale dönmesinde de önemli katkılarda bulunmuştur. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yapıcı ve birleştirici dilinin ortaya koyduğu anlayış, partimizi siyasetin merkezi haline getirmiştir.” dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞ PARTİLERİ HEP BİRLEŞTİRİCİ OLDU”

Millî Görüş lideri rahmetli Erbakan’ın 1974 yılında MSP-CHP arasında yapılan koalisyon ile birlikte toplumun farklı kesimlerini bir araya getirdiğine vurgu yapan Tekin, “Erbakan Hocamız tüm risklerine rağmen MSP-CHP koalisyonunu gerçekleştirmişti. Ardından MC hükümetlerinin kurulmasında da aktif rol alan Erbakan, ANAP’a karşı tüm muhalif kesimleri bir araya getirmeye de çalışmıştı. 1996 yılında Refah-Yol hükümetini kuran Erbakan, böylelikle Millî Görüş tarihi boyunca ittifak yapan ve toplumun farklı kesimlerini bir araya getiren bir hareketi ortaya çıkarmıştır” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.