DOLAR 32,5844 0.95%
EURO 34,9569 0.1%
ALTIN 2.419,641,21
BIST 10.391,892,23%
BITCOIN 21804060,04%
Edirne
27°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tekin, “Türkiye’de yüzde 1’lik kesim servetin yüzde 40’ına sahip”

Tekin, “Türkiye’de yüzde 1’lik kesim servetin yüzde 40’ına sahip”

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Türkiye'deki servet dağılımındaki adaletsizliğin Avrupa'da en yüksek seviyede olduğuna dikkat çekti.

ABONE OL
3 Haziran 2024 14:37
Tekin, “Türkiye’de yüzde 1’lik kesim servetin yüzde 40’ına sahip”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Türkiye’deki servet dağılımındaki adaletsizliğin Avrupa’da en yüksek seviyede olduğuna dikkat çekti. Tekin, Türkiye’de en zengin yüzde 1’lik kesimin ülkenin toplam servetinin yüzde 40’ını elinde bulundurduğunu belirtti.

Avrupa’da servet dağılımında görülen adaletsizliğinin en yüksek olduğu ülkelerin başında Türkiye’nin geldiğine dikkat çeken Saadet Partisi Edirne İl Başkanı ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, “Türkiye’de en zengin yüzde 1’lik kesim ülkedeki servetin yüzde 40’ını alıyor. Necip Fazıl’ın şiirinde dediği gibi; Allah’ın on pulunu bekleye dursun on kul; Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul. Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa!” dedi.

Gelir dağılımındaki adaletsizliklerin adil bir geleceğin kurulmasına engel olan en önemli hususlardan bir tanesi olduğunda ifade eden Tekin; “Gelir dağılımını daha adaletli hale getirecek bir yeni düzenin kurulması ülkemiz için öncelikli hale gelmiştir. Adaletli bir paylaşım sistemi kuramazsanız, adaletli bir gelecek kurma şansınız olmaz. Kaynakları doğru kullanmak, doğru paylaşmak ve bunun için hukuki ve diğer alt yapıları oluşturmak şarttır. Alt sınıf ile üst sınıf arasında uçurumun olduğu, orta sınıfın yok denecek kazar az olduğu bir yerde iç barış her zaman tehdit altındadır” dedi.

Haber: Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.