DOLAR 32,2196 0.02%
EURO 35,0026 0.22%
ALTIN 2.465,450,17
BIST 10.899,280,04%
BITCOIN 2226488-1,62%
Edirne
20°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tekin, zincir mağazalara dikkat çekti

Tekin, zincir mağazalara dikkat çekti

ABONE OL
2 Kasım 2021 11:35
Tekin, zincir mağazalara dikkat çekti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi İl Ekonomik İşler Başkanı Ekonomist Selim Tekin, yıllardır dikkat çektikleri zincir mağazalar konusunun şimdi de Rekabet Kurulunun işe dahil olmasıyla tekrar gündeme geldiğine dikkat çekerek, “Rekabet Kurulunun, cezai müeyyide kararı hukuki bir iştir. Kamuoyu bu konuyu yakından takip ediyor. Ateş olmayan yerden duman tütmez diyen de var. Farklı kanaatler de var. Ama asıl konu bu değil. Asıl konu pazarda ekonomide, iş dünyasında adaletin sağlanmasıdır” dedi.

Bu işin çok önemli bir konu olduğunu ifade eden Tekin; “19. YY da vahşi kapitalizmin semirmeye başladığı zamanlardaki anlayış, Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler felsefesi idi. Bugün türlü teknolojilerin baş döndürücü hızla geliştiği bir dünyada yaşıyoruz.  Eğer, ekonomik organizasyonları zapt-ı rapt altına alıp düzenleyici tedbirleri alamazsanız, ülkeyi adaletle yönetmede zaafa düşersiniz” dedi.

Hükümeti uyaran Tekin; “Bu uygulamalarla 85 milyon insanımızın pazarını 3-5 markaya, sonunda da, 8-10 aileye teslim etmiş olursunuz. Acilen rekabet kurallarını, kriterlerini günün şartlarına uygun bir şekilde yeniden güncelleyin. Konuyla alakalı yasal düzenlemeleri acilen yapıp hayata geçirin. Tekelleşmeye ve kartelleşmeye giden yolları tıkayın. Türkiye’mizin dört bir köşesinde, her alanda, nasıl bir rahatlama, nasıl bir hareketlenme ve bereketlenme olduğunu hep birlikte görelim” dedi.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hayra motor, şerre fren olabilmek için çalışmaya devam ettiklerini dikkat çeken Tekin; “Saadet partisi olarak, daima Hakkın ve haklının yanında olduk, olmaya devam edeceğiz. Yasal ile helal olanı örtüştürmek için bütün gücümüzle, halkımızla el ele çalışmaya devam edeceğiz. Edeceğiz ki; bütün servet bir avuç insanın elinde dolaşan bir zenginlik haline dönüşmesin.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.