DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 21060751,87%
Edirne
10°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tercan, “Gençler iş bulamıyor”

Tercan, “Gençler iş bulamıyor”

ABONE OL
18 Kasım 2019 10:08
Tercan, “Gençler iş bulamıyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Edirne’de bir işsizlik sorunu olduğunu ve gençlerin iş bulmak için şehir dışına gittiğini belirterek, “Ben burada Sayın Vali Bey’e, Sayın Belediye Başkanı’na, sivil toplum örgütlerine bu işsizlik konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini, bu konuda projeler üretilmesini, bu gençlerimizin heba edilmemesi için istihdam alanı oluşmasını istiyorum” dedi.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklamada Edirne’de işsizlik konusunda vatandaşların kendisine yoğun bir şikâyetleri olduğunu belirterek, “Edirne’ye güzel hizmetler yapmak için buradayız. Milliyetçi Hareket Partisi’ne bir görev düşüyorsa, biz Edirne için taşın altına elimizi de gövdemizi de koyarız. Yeter ki bize proje versinler” dedi.

“HERKESİN ÇOLUĞU ÇOCUĞU İÇİN ÇALMADIĞI KAPI YOK”

Edirne’de bir işsizlik sorunu olduğuna değinen Başkan Tercan, “Ben görüyorum hiç uzağa da gitmemize gerek yok. İl binamıza gelen bir sürü vatandaş var. Hepsi iş konusunda. Bende bir il başkanı olarak ciddi manada sıkıntı çekiyorum. Herkesin çoluğuna çocuğuna bir ekmek götürebilmesi için çalmadıkları kapı yok. Bazıları tabi onlara ilgi alakada göstermiyor. Burada gelip bana ciddi manada şikâyet ediyorlar. Edirne’mizde istihdam alanı yoktur. ANAP’ın eski bakanlarından Kemal Unakıtan döneminde bu sanayi bölgesi yaptılar. Bu sanayi bölgesi şu anda istediğimiz seviyede değil. Ben bu konuda bir çalışmalarım olacak. Eğer oradaki sanayi bölgesinin istihdam alanına döndürürsek, orada fabrikalar meydana getirebilirsek Edirne’de ciddi anlamda işsizliği azaltmış oluruz” dedi.

“ESKİŞEHİR GİBİ HAREKET EDİP ÜNİVERSİTE İLE ÇALIŞMAK GEREK”

İşsizlik konusunda Vali Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da seslenen Başkan Tercan, “Edirne’de ki gençlerimiz Edirne’de iş bulamadığı için diğer illere gidiyorlar. Bunlara da çok üzülüyorum. Ben burada Sayın Vali Bey’e, Sayın Belediye Başkanı’na, sivil toplum örgütlerine bu işsizlik konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini, bu konuda projeler üretilmesini, bu gençlerimizin heba edilmemesi için istihdam alanı oluşmasını istiyorum. Mesela ben belediye başkanının yerinde olmuş olsam üniversite ile, üniversite hocaları ile çalışırım, üniversite hocalarımızın yapmış olduğu projeleri ben hayata geçiririm. Örnek Eskişehir’de ben görev yapmıştım. O zaman ki Eskişehir’le şimdi ki Eskişehir arasında dağlar kadar fark var. Hiç kimse mazerete sığınmasın. Eskişehir’in belediye başkanı üniversitelerle hep çalıştı. Projelerle, Avrupa Birliği fonlardan gelir kaynağı yaptı ve Eskişehir’i Eskişehir yaptı. Bizim burası da bu şekil yaparsa Edirne’ye çok iyi hizmet edilmiş olunur, istihdam alanı açılmış olur” dedi.

“EDİRNE İÇİN ELİMİZİ DE GÖVDEMİZİ DE TAŞIN ALTINA KOYARIZ

Bir proje varsa bunu meclisteki vekillerine hemen ulaştırarak çözüm yolu bulacaklarını vurgulayan Başkan Tercan “Eğer sen bir yere talipsen halkın sana vermiş olduğu yetkiyi çok iyi kullanacaksın. Başarıdan başarıya atlayacaksın. Herkesin ihtiyacına cevap vereceksin. Eğer bunu yapamıyorsak, burada halkın ne suçu var. Bu insanlar inanmış oyunu vermişse bununda karşılığını vereceksin. Ben yapıcı dille konuşuyorum. Kimsenin kişiliğine de saygısızlık etmiyorum. Duygu ve düşüncelerimi ifade ediyorum. Bu da hakkım. Biz Edirne’nin hayrı için buradayız. Edirne’ye güzel hizmetler yapmak için buradayız. Milliyetçi Hareket Partisi ‘ne bir görev düşüyorsa, biz Edirne için taşın altına elimizi de gövdemizi de koyarız. Yeter ki bize proje versinler. Milliyetçi Hareket Partisi’nin TBMM’de ciddi sayıda milletvekili var. Bir bu projeleri alır götürürüz. Kendilerine katkı sağlamak için elimizden gelen her fedakarlığı yaparız. Çünkü Edirne’de yaşıyoruz. Hepimiz güzel bir Edirne istiyoruz. İş aş olmasını istiyoruz. Gençlerimizin iş bulması için saha açılmasını istiyoruz. Onun için yetkililere buradan gereken hassasiyeti göstermelerini rica ediyorum” dedi.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.