DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 21107292,08%
Edirne
10°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tercan, “MHP ülkenin bekasını savunuyor”

Tercan, “MHP ülkenin bekasını savunuyor”

ABONE OL
31 Aralık 2019 10:40
Tercan, “MHP ülkenin bekasını savunuyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, her siyasi partinin rakibi olduğunu ancak Milliyetçi Hareket Partisi’nin düşmanları olduğunu belirterek, partilerinin ülkenin öz değerlerini ve bakasını savunduğunu belirtti.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan yaptığı açıklamada, “Her siyasi partinin rakibi vardır. Ama Milliyetçi Hareket Partisi’nin düşmanları vardır. Neden? Çünkü; Pek çok siyasi parti uzantıdır. Küresel bağlarla ilintilidir. Dönemseldir. Kurulurlar. İtaat ederler. Ve kullanım süreleri sona erince çeker giderler. Bu yüzden aralarındaki yarış rekabet düzeyindedir. Çünkü aslında yoktur pek çoğunun birbirinden farkı!..” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin milli olduğunu belirten Tercan, şunları söyledi;

“Milliyetçi Hareket Partisi Millidir. Tavizsizdir. İtaatsizdir… Milliyetçi Hareket Partisi’ne Küresel dayatma yapamazsınız… Milliyetçi Hareket Partisi’ne emir veremezsiniz… Milliyetçi Hareket dik başlıdır, diz çökmez… Milliyetçi Hareket Partisi emir almaz, buyrukla hareket etmez… Bu yüzden Küresel güçler ve onların iç temsilcileri her daim Milliyetçi Hareket Partisi’ne düşmandırlar. Aslında düşmanlık Milliyetçi Hareket Partisi’ne değildir. Düşmanlığın asıl hedefinde Türkiye vardır. Milliyetçi Hareket Partisi’ne düşmanlığın temelinde Türk ve Türkiye düşmanlığı vardır.

İşte bu noktada şu soruyu soran çok oluyor: “Peki bu şartlarda Milliyetçi Hareket Partisi nasıl iktidar olacak?” Kim soruyor bu soruyu? (MHP iktidarını halis inançlarla bekleyen dava insanlarını ayrı tutuyorum.) Rantiyeciler… Menfaatçiler… Kişisel çıkar peşinde koşanlar… Koltuk ve makam sevdalıları… Bu tür zevatın sorularına cevap şu; Böyle bir Milliyetçi Hareket Parti İktidarı asla olmayacak!.. Boşuna beklemeyin.

Ülkücü olarak bu soruyu soranlara cevap ise şöyle; MHP, Türk’ün yüceldiği iktidar günlerine mutlaka ulaşacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ancak; O güne kadar da Milliyetçi Hareket Partisi’nin görevleri bitmeyecek… Milliyetçi Hareket Parti’si muhalefette ülkenin öz değerlerini savunuyor… Milliyetçi Hareket Parti’si muhalefette ülkenin bekasını savunuyor… Milliyetçi Hareket Parti’si muhalefette Türkiye’nin bağımsızlığını koruyor… Milliyetçi Hareket Parti’si muhalefette iç ve dış ülke politikalarını belirleyip yön veriyor…

Nasıl? Milliyetçi Hareket Parti’si olamasaydı PKK terörü ne denli etkili olurdu… Milliyetçi Hareket Parti’si olmasaydı FETÖ kalkışması nasıl netice verirdi… Milliyetçi Hareket Parti’si olmasaydı Türkiye nerelere savrulurdu. Bunları düşünün! Milliyetçi Hareket Parti’si bugün Türkiye’de sıradan bir siyasi parti olmaktan çok daha büyük bir görev ifa ediyor… Milliyetçi Hareket Parti’si olmasaydı. Türkiye varlığını bu denli güçlü koruyamazdı… Çünkü; Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. İyi ki, varsınız koca yürekli güzel insanlar…” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.