DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 21115952,14%
Edirne
14°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tercan, “Türkiye oyunları bozuyor”

Tercan, “Türkiye oyunları bozuyor”

ABONE OL
13 Aralık 2019 10:43
Tercan, “Türkiye oyunları bozuyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Emperyalist güçlerin dünya zenginlik kaynaklarının merkezinde güçlü bir Türkiye istemediğini belirterek, “Türkiye oyunları bozuyor. Son yaşanan gelişmeler göstermiştir ki, Türk Milleti bu oyuna gelmemiş, vatan müdafaasında üzerine düşen görevi birlik, beraberlik içinde getirmiştir” dedi.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklamada Suriye’de ve Türkiye çevresinde yaşanan olaylara değindi.

Tercan, milletleri millet yapan en büyük gücün, birlik ve beraberlik olduğunu belirterek, “İnanç birliği, kültür, birliği, soy birliği önemlidir. Vatan, bayrak, devlet, milletlerin temel varlık zenginlikleridir. Düşman güçlü, çok güçlü olabilir, ama birlik inancı o güçlüğü yenebilir. Tarih bunun örnekleri ile doludur” dedi

Tarih boyunca pek çok Türk devletinin yıkıldığını anımsatan Tercan, “Ve her yıkılışın temelinde fitne, nefis, siyasi kavga dolayısı ile Milli birliğin bozulması sebepleri vardır. Önce birlik beraberlik bozulmuş. Ardından dış, egemen güçler “Böl, parçala, yut” taktiği uygulamışlardır. Bugün de aynı gerçeklerle karşı karşıyayız. Emperyalist güçler (AB-ABD-İsrail) dünya zenginlik kaynaklarının merkezinde güçlü bir Türkiye istemiyor” dedi.

Tercan, yeni savaş sisteminde artık Emperyalist güçler kendi askerlerini feda etmediğini ve ülkeleri kendi içlerinden böldüklerini belirterek, “Taşeron örgütler kullanıyorlar. Vesayet yönetimlerini iş başına getiriyorlar. Kan emen vampirler gibi ülkeleri sömürüyor kendilerine köle toplumlar oluşturuyorlar. Orta doğu bunun en açık örneği. Irak, Suriye, Mısır, Yemen, Libya, ABD kuklası Suudi Arabistan vb. Yer altı kaynakları bakımından dünyanın en zengin ülkeleri, ama kardeşin kardeş kanı akıttığı, iç savaşların yoksul hale dönüştürdüğü ülkeler” dedi.

Suriye’de ve Türkiye çevresinde yaşanan son olayların bu senaryonun bir parçası olduğunu belirten Tercan, “İsrail, Ermenistan hattında AB-ABD taşeronu bir Kürdistan kurmak. Çok mu seviyorlar Kürtleri? Kürtler Türklerle birlikte yaşadıkları sürece özgür kalabilirler. Emperyalistler Kürtleri Petrol ve doğal gaz zenginliklerinin başına bekçi-uşak yapma gayretindeler. PKK-PYD-YPG’nin varlık nedeni budur! Asla Kürt kardeşlerimizin gelecek arzusu değildir istedikleri.Evet. Türkiye oyunları bozuyor. Son yaşanan gelişmeler göstermiştir ki, Türk Milleti bu oyuna gelmemiş, vatan müdafaasında üzerine düşen görevi birlik, beraberlik içinde getirmiştir.Bu gelişmeler yaşanırken kötü imtihan verenler de olmuştur. HDP-CHP-İP bir türlü Milli beka iradesinin yanında layıkıyla yer alamamışlardır. Bazen siyasi, bazen dış güçlerin etkisi ile Milli direnişimize katkı sağlayamamışlardır.

Unutulmamalıdır ki; Vatan varsa o siyasi partiler var olabilir, Vatan varsa hak, hukuk, demokrasiden söz edilebilir. Ben yukarıda isimlerini partilerin yöneticilerinden asla umutlu değilim. Fakat o partilerin çatıları altında bulunan, bu ülkeyi seven vatandaşlarımız bu gerçeği görmelidir. Ey Yüce Rabbim! Ülkemizi bölüp parçalamak için küresel güçler yine iş başında. Türk halkını, güvenlik güçlerimizi kanatların altına al hainleri yerle bir et… Bizlerin aklımızı iyi kullanmayı nasip et… Türkün yurdunu Türkün elinden almak için seferber olan düşmanlarımızın yolunu kapat! Onları perişan et! Onlara fırsat verme! Düşmanlar karşısında Türk’e diz çöktürme! Türkü koru ve başarıya ulaştır! Kafiri sevindirme! Milletimizi böldürtme!” şeklinde konuştu.

Harun Aker

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.