DOLAR 32,8632 0.26%
EURO 35,2123 0.3%
ALTIN 2.450,14-0,31
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 2165364-0,73%
Edirne
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tercan, “Valimizi destekliyoruz”

Tercan, “Valimizi destekliyoruz”

ABONE OL
31 Ekim 2019 10:43
Tercan, “Valimizi destekliyoruz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Zakir Tercan, Vali Ekrem Canalp’in Edirne’ye atanmasından bu yana önemle hizmetlere imza attığını ve halkın gönlünde taht kurduğunu belirterek, “Sayın Valimize sahip çıkmalıyız ve desteklemeliyiz. Çünkü insan hayrına güzel eserler ortaya koyuyor. Halkımızın hayrına olacak projelerin hayata geçmesi için, üzerimize herhangi bir görev düşerse taşın altına elimizi koyuyoruz ve MHP olarak, Sayın Valimizi her konuda destekliyoruz.” dedi.

MHP İl Başkanı Zakir Tercan yaptığı açıklamada, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in göreve başladığı günden bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler ve icraatlar ile halkın takdirini kazandığını belirterek, “Herkese kapısını açık tutan, vatandaşın dertleri ile ilgilenen, mağdurlara, fakir-fukaraya ve kimsesizlere kucak açan, sıkıntısı ve derdi olan insanlara çare bulan Sayın Valimiz Ekrem Canalp’ı hizmetlerinden ve insanlara yardımlarından dolayı tebrik ediyor ve alkışlıyoruz” dedi.

Vali Ekrem Canalp’in “Edirne halkı ile bütünleşmiş, sivil toplum örgütlerine ve siyasi partilere önem vermiş, siyasi görüşü, dili, rengi, mezhebi ne olursa olsun gönül bahçesinde ve makamında yer ve değer vermiştir” diyen MHP İl Başkanı Tercan, “Sayın Valimiz; Edirne İlimizin 24 mahallesine, 8 Beldesine, 245 Köyüne ve 8 İlçesine bizzat giderek herkesin sesine kulak veriyor, köylümüzün, çiftçimizin, esnafımızın, muhtarlarımızın sorunlarını dinliyor, yerinde tespitleri yapıyor ve vakit kaybetmeden ilgili kurumlara talimatlar vererek sorunları hızlı bir şekilde çözüyor… Ayrım yapmadan tüm Belediye Başkanlar ile gönül köprüsü kuran, hizmet noktasında her Belediye Başkanına eşit mesafede olan, Devletin kendisine tanımış olduğu yetkilerini; kanunlar ve mevzuatlar çerçevesinde kullanan ve hizmeti vatandaşın ayağına getirendir” dedi.

MHP İl Başkanı Tercan, Vali Canalp’in hizmetlerinin takip edildiğini ve her kesim tarafından takdir edildiğini dile getirerek, “Edirne’nin kalkınması için istişare kültürünü benimsemiş, fikir alış-verişini önemsemiş, mükemmel ve kayda değer olanı… Edirne İline ve Halkına kazandırmak, Edirne’nin ve Halkının hayrına ne güzelse hayata geçirmek en büyük kazanımı olduğu bir aşikardır. Sayın Valimizin; Hizmetleri takip edilmekte olup, her kesim tarafından takdir edilmektedir. Biz MHP olarak icraatlarını görüyoruz, duyuyoruz ve tespitlerimiz doğrultusunda hareket ediyoruz. Edirne’ye büyük sinerji katan, aşk ile, sevda ile çalışmayı ibadet sayan, sabah erkenden işinin başında olan, kurum ve kuruluşların yetkililerinden analiz raporları isteyen, her kurumu çalışmaya teşvik eden, harika ve güzel eserler kazandıran ve öncülük eden Sayın Valimize sahip çıkmalıyız ve desteklemeliyiz. Çünkü insan hayrına güzel eserler ortaya koyuyor” dedi.

Vali Ekrem Canalp’in Edirne’ye geldiği ilk günden bugüne kadar yaptığı hizmetlere de değinen Tercan,  “Şehit ve gazi ailelerini ziyaret etmiş, köy ziyaretlerinde bulunmuş, Spor kulüplerini ziyaret ederek sorunlarını dinlemiş, Vali konağını halka açarak zaman zaman sivil toplum örgütleri ile bir araya gelerek sorunların çözümü için çalışmış, ulusal ve uluslararası düzeyde yapılan etkinliklerde Edirne’nin tanıtılmasına katkı sunmuş, çeşitli zamanlarda öğrencilerle fidan dikme çalışmalarına katılarak çeşitli faaliyetlerde bulunmuştur.

Edirne’nin Havsa ilçesine bağlı oğulpaşa köyünde yaşanan sel felaketinde vatandaşların yanında yer alarak yaralarını sarmış, Kapıkule Sınır kapısında tır kuyruklarını sona erdirecek olan uygulama hayata geçirilmiş, İlçelerde vizyon geliştirme çalıştayları düzenlemiş, Okullarda geleceğin bilim insanlarının yetişeceği, öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirecekleri tasarım beceri atölyeleri kurmuş, Fatih sultan Mehmet Han’nın eğitim gördüğü ve restorasyonu tamamlanan saatli medresenin açılışı yapılarak hizmete sunmuştur.

Köylere kütüphaneli akıllı durak yapılarak akıllı telefon ve tabletler vasıtasıyla kitap okumanın mümkün olacağı bir proje başlatılmış, Edirne’nin Çavuşbey Mahallesi’nde atıl halde bulunan halı saha gerekli bakım ve onarımının yapılmasının ardından öğrencilerin, gençlerin ve mahallede bulunan spor kulüplerinin hizmetine sunulmuştur.

İki adet tarihi konak restore edilerek vatandaşların hizmetine Sunulması için çalışma başlatılmış, Gala gölüne yapılması talep edilen yüzer iskele tamamlanarak hizmete sunulmuş, Edirne Emel Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi’nde 30 öğrencinin faydalanabileceği bilişim teknolojileri atölyesi kurulmuş, İlk yardım eğitim merkezi açılışı yapılmış, Devlet tiyatroları Edirne’ye kazandırılmış, Tarihi; Tunca ve Meriç köprüleri restore edilmiş, Lalapaşa ilçemizdem halk kütüphanemiz yeni yüzüyle hizmete açılmıştır.

Spora ve gençlere çok önem veren Valimiz.. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Judo Spor Salonuna ek bina yaparak, Judo spor camiasının hizmetine sunulmuştur.

En son olarak Valiliğimiz tarafından 7.5 dönüm alan arazi üzerine kurulan Trafik Çocuk Eğitim Parkı; 1.75 dönüm yeşil alan, 2,5 dönüm araç seyir alanı, 1.1 KM Uzunluğunda eğitim pisti ile çocuklarımıza trafik bilinci ve trafik sorumluluğu aşılıyor projesi Edirne’ye kazandırmıştır. Bahse konu proje ile ilgili İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, Sayın Valimize teşekkürlerini ve takdirlerini sunmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi olarak; Edirne İlimizin ve Halkımızın hayrına olacak projelerin hayata geçmesi için, üzerimize herhangi bir görev düşerse taşın altına elimizi koyuyoruz ve MHP olarak, Sayın Valimizi her konuda destekliyoruz” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.