DOLAR 32,2136 0.02%
EURO 35,4169 0.33%
ALTIN 2.520,250,80
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 2146462-0,79%
Edirne
20°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜ ve Keşan Belediyesi arasında işbirliği protokolü

TÜ ve Keşan Belediyesi arasında işbirliği protokolü

ABONE OL
14 Eylül 2021 15:07
TÜ ve Keşan Belediyesi arasında işbirliği protokolü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi (TÜ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen tarafından imzalandı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle ilgili olarak Keşan Belediyesi ile Trakya Üniversitesi’nin işbirliği içinde çalışacağını belirterek, “Protokolümüz kapsamında Keşan Belediyesi personelimiz üniversitemizin sosyal tesislerinden indirimli yararlanacak. Başta üniversite öğrencilerimiz olmak üzere tüm öğrencilerimizin gelişimine katkı sunmak için çalışıyoruz. Gençlerimizin ülkemize yararlı olması için tüm kurumlarımızla işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğiz. Keşan Belediyesi olarak gençlerimizin gelişimine çok önem veriyor, belediye personelimizin üniversitemizin imkanlarından en iyi şekilde yararlanması için mücadele ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Protokol gereğince; tiyatro, müzik, sanatsal sergi ve faaliyetler, festival, dans, sportif gösteri, müze gezisi, gezici müze çalışmaları için gerekli çalışmaları yaparak imkanlar ölçüsünde fiziki mekanların kullanılması için kolaylıklar sağlanacak.

Keşan Belediyesi’nce Trakya Üniversitesi akademik personel, idari personel ve öğrencilerinin sörf eğitimlerinden %50 indirimli olarak faydalanılması sağlanacak,

Trakya Üniversitesi’nce Keşan Belediyesi personelinin üniversite bünyesinde bulunan sosyal tesislerinden üniversite personeline uygulanan indirim doğrultusunda faydalandırılması sağlanacak,

Trakya Üniversitesi Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Keşan Hakkı Yörük Sağlık Yüksekokulu, Keşan Meslek Yüksekokulu ve İpsala Meslek Yüksekokulu ile Keşan Belediyesi’nin akademik/idari personel ve öğrencileri arasında bilimsel, sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi için ortak çalışmalar yapılarak faaliyetlerinin düzenlenmesi sağlanacak,

Taraflar arasında sosyal, kültürel, sportif, sanatsal ve bilimsel alanlarda ortak seminer, konferans ve toplantı düzenlenmesine karşılıklı olarak imkan sağlanacak.

Helvacıoğlu, protokol nedeniyle Trakya Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğretim Görevlisi Burak İşçimen’e teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Burak İşçimen ise Keşan Belediyesi ile işbirliğinde bölge için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizerek, verdikleri desteklerden ötürü Mustafa Helvacıoğlu’na teşekkür etti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.