DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BIST 9.693,461,77%
BITCOIN 20864230,46%
Edirne

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vali Kırbıyık, okul idarecileri ile bir araya geldi

Vali Kırbıyık, okul idarecileri ile bir araya geldi

ABONE OL
21 Ocak 2023 11:24
Vali Kırbıyık, okul idarecileri ile bir araya geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, dezavantajlı bölgelerde eğitim veren okullarımızın idarecileri ile bir araya gelerek eğitim öğretim yılının ilk dönemi için değerlendirmelerde bulundu.

Yapılan toplantıya Vali H. Kürşat Kırbıyık’ın yanı sıra Vali Yardımcıları Sıdkı Zehin ve Zafer Karamehmetoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Dr. Önder Arpacı, Gençlik ve Spor Müdürü Selim Ak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Roman STK Temsilcileri ile Okul Müdürleri katıldı.

İlimizde dezavantajlı bölgelerde kalan okullarımızın eğitim ve diğer açılardan durumlarının değerlendirildiği toplantıda, Vali Kırbıyık, okul müdürlerine tek tek söz vererek görüşlerini aldı. İletilen talep, sıkıntı ve çözüm önerilerini dinledi ve notlar aldı.

Karşılıklı görüş alışverişi ve istişare şeklinde gerçekleşen toplantıda, özellikle öğrencilerin sürekli ve kesintili devamsızlıklarının önüne geçilmesi hususu, bu konuda diğer kurumlar ile koordineli yapılabilecek çalışmalar, öğrencilerimizin çeşitli spor aktivitelerine yönlendirilmesi ve bu aktiviteleri gerçekleştirebilmeleri için verilecek altyapısal destekler, okullarda yetenek taramalarına ağırlık verilmesi, eğitimin; resim, müzik, spor kursları ile daha etkin ve çeşitli hale getirilebilmesi noktasında üretilecek projeler, öğrencilerimizin ailelerine verilen eğitim ve bilgilendirmeler, verilen sosyoekonomik destekler ve bu okullarımızdaki yönetici ve öğretmenlerimizin motivasyonunun en üst seviyeye çıkarılması konusunda yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

Ayrıca önümüzdeki dönemler için, kısa ve uzun vadede eğitimin kalitesi ve niteliğinin yükseltilmesi noktasında yapılabilecek çalışmalar ve hayata geçirilebilecek proje ve çözümler görüşüldü.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.