Vatan Partisi’nden Erdoğan’a destek kararı

23.05.2023 09:41

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş, partisinin Merkez Karar Kurulunun aldığı karar gereği 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Vatan Partisi’nden Erdoğan’a destek kararı

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş, partisinin Merkez Karar Kurulunun aldığı karar gereği 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Gürol Bora Ateş, partisinin Merkez Karar Kurulunun Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimine yönelik aldığı kararı açıkladı.

Ateş, şunları söyledi; “28 Mayıs 2023 günü yapılacak ikinci tur seçiminde, Cumhurbaşkanımızı iki adayın kaldığı koşullarda seçmek durumundayız.  Vatan Partisi, Cumhurbaşkanı İkinci Tur seçimindeki siyasetini, her zaman olduğu gibi emperyalizme karşı bağımsızlık ve Üretim Devrimi mevziisinden belirliyor.  Bugün Türkiye, ekonomide, güvenlikte ve kültürel alanda Batılı emperyalistlerin dayatmalarına karşı direnme ve özellikle ABD-İsrail eksenli tehditlere karşı hem içerde hem sınır ötesinde silahlı mücadele sürecindedir.

Cumhurbaşkanı adaylarından Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ABD’nin ve İsrail’in Türkiye’yi hedef alan projesinde alet rolünü üstlenmiştir. Bu kapsamda PKK ve FETÖ terör örgütleriyle açıkça işbirliği yapmaktadır. Küresel merkezlerden yönetilen, bölücü ve yobaz örgütleri CHP listelerinden Meclise taşımıştır. Kılıçdaroğlu, millî devleti ve Türk Ordusunu tasfiye, küresel finans merkezlerine kölelik, kültürel çürüme, 15-16 Temmuz’un intikamını alma ve kaos programının adayıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, düşman ile dost arasındaki denge siyasetine ve ekonomide Batı denetimindeki yalpalamalarına karşın, emperyalist planların hedefindedir; bu bağlamda Türkiye cephesindedir. Varolan iki seçenek karşısında tarafsız kalmak, emperyalist plana hizmet eder. “Güçlü Devlet Üreten Millet” hedefine ilerleme stratejisinin 28 Mayıs 2023 durağındayız. İki seçenekli seçim koşulunda, halkımızı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeye çağırıyoruz. Vatan Partisi, 29 Mayıs 2023 sonrasındaki zorlu süreçte, Tayyip Erdoğan yönetiminin bağımsızlık, vatan bütünlüğü, üretim ekonomisi, çağdaşlaşma ve millî devrimci kültür siyasetleri izlemesi ve yükselen Asya Uygarlığının öncü konumlarına ilerlemesi için, Üreticilerin Milli Hükümeti hedefiyle yapıcı bir muhalefet yürütecektir” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler