DOLAR 32,5643 0.12%
EURO 34,9218 0.69%
ALTIN 2.436,860,18
BIST 9.645,02-0,50%
BITCOIN 21711260,23%
Edirne
13°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vatan Partisi’nden ucuz elektrik çağrısı

Vatan Partisi’nden ucuz elektrik çağrısı

ABONE OL
19 Şubat 2022 11:57
Vatan Partisi’nden ucuz elektrik çağrısı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi Edirne İl Başkanlığı, ‘Ucuz Elektrik ve Güvenlik için Kamulaştırma’ kampanyası kapsamında Saraçlar Caddesi’nde basın açıklaması düzenledi. Devlete ait elektrik dağıtım şirketlerinin özelden alınarak tekrar kamulaştırılması gerektiğini söyleyen Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Hasan Ateş “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki hükümetimize öneriyoruz: Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim. Edirne’mizin bütün siyasi parti başkanlarına, derneklerine ve kuruluşlarına çağrıda bulunuyoruz. Çıkalım sokağa ve esnafa bakalım. Sanayiciye ve vatandaşa bakalım. Sorunu birlikte çözmek için el ele verelim” dedi.

“ELEKTRİK ŞİRKETLERİNİ KAMULAŞTIRIP, HALKA UCUZ ELEKTRİK VERELİM”

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Hasan Ateş “Elektrik başta olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin, üreticilerimizin belini bükmüş, üretim şevkini kırmıştır. Ağırlaşan enerji krizinin faturası halkın omuzlarına yüklenemez. Günlerdir Edirne’mizin esnaflarını ziyaret ediyoruz. Esnafımız, faturalarını camlara asarak tepkisini dile getiriyor. Bu çığlık, bir uyarı çığlığıdır. Elektrik üretim ve dağıtımında özel çıkara derhal son verelim. Devlete ait elektrik dağıtım şirketleri özelleştirildi. Sonuçlarını yaşıyoruz. Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine bindi. Özel şirketler, devletten aldığı elektriği halka aşırı karla satıyor. Hükümet, halkı değil, özel şirketlerin çıkarını destekliyor. Tek çözüm kamulaştırma. Enerji dağıtımı kamu hizmetidir.  Dahası, enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için şarttır. Enerji, kar amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir. Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere. geçilmelidir. Nükleer enerji üretiminin geliştirilmesi Türkiye’nin geleceği açısından şarttır. Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Milli Hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki hükümetimize öneriyoruz: Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim” dedi.

“SONUCU BİRLİKTE ÇÖZMEK İÇİN EL ELE VERELİM”

Edirne’deki siyasi parti, denek ve kuruluşların başkanları ile esnafa, vatandaşa, sanayiciye inerek sorunları görüp birlikte çözelim çağrısında bulunan Hasan Ateş “Dünyada yükselen enerji krizini komşularımızla iş birliği yoluyla aşabiliriz. Rusya, Azerbaycan, Iran, Irak, Cezayir ve Katar gibi enerji güvenliğimizi sağladığımız ülkelerle iş birliği yaparak ucuz doğalgaz, ucuz mazot, ucuz elektrik sağlayabiliriz. Vatan Partisi bu amaçla ilgili devletlerle görüşmektedir. Olumlu sonuçlar almak için şartlar uygundur. Yeter ki Hükümetimiz ABD’nin ülkemize ve bölgemize yönelttiği tehditlere karşı dostlarımıza güven versin. Üreticilerin ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemler haklıdır. Bu eylemleri bölücü amaçlarla ve ABD’nin kaos planlarına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir. Vatan Partisi olarak bu eylemlerin başarısı için, üstümüze düşen görevlerin bilincindeyiz. Sorun bizim, çözüm bizdedir. Bu kapsamda Edirne’mizin bütün siyasi parti başkanlarına, derneklerine ve kuruluşlarına çağrıda bulunuyoruz. Çıkalım sokağa ve esnafa bakalım. Sanayiciye ve vatandaşa bakalım. Sorunu birlikte çözmek için el ele verelim. Elektrik dağıtımı kamulaştırılsın. Ucuz elektrik verilsin. Zamlar geri çekilsin” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.