DOLAR 32,2074 -0.06%
EURO 35,0121 0.43%
ALTIN 2.429,510,34
BIST 10.481,300,02%
BITCOIN 22067411,09%
Edirne
22°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vatan Partisi’nden ucuz elektrik önerisi

Vatan Partisi’nden ucuz elektrik önerisi

ABONE OL
11 Şubat 2022 11:29
Vatan Partisi’nden ucuz elektrik önerisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Hasan Ateş, elektrik başta olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamların, halkın, esnafın, çiftçinin, sanayicinin, bütün üreticilerin belini büktüğünü ve üretim şevkini kırdığını belirterek, elektrik dağıtımının kamulaştırılarak, ucuz elektrik verilmesi gerektiğini söyledi.

Enerji fiyatlarına yapılan zamlara tepkiler sürüyor. Vatan Partisi Edirne İl Başkanı Hasan Ateş de yaptığı açıklamada, elektrik fiyatlarına yapılan zamma tepki gösterdi.

Ateş, “Elektrik başta olmak üzere enerji fiyatlarına gelen yüksek zamlar, halkımızın, esnafımızın, çiftçimizin, sanayicimizin, bütün üreticilerimizin belini bükmüş, üretim şevkini kırmıştır. Ağırlaşan enerji krizinin faturası halkın omuzlarına yüklenemez!” dedi.

Devlete ait elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirildiğini ve bunun sonuçlarını yaşadığımızı belirten, Ateş, Özel çıkar, halkın çıkarının tepesine bindi. Özel şirketler, devletten aldığı elektriği aşırı kârla satıyor. Hükümet, halkı değil, özel şirketlerin çıkarını destekliyor” dedi.

TEK ÇÖZÜM KAMULAŞTIRMA

Enerji dağıtımı kamu hizmeti olduğuna işaret eden Ateş, “Dahası, enerjide halkçı çözüm ülke güvenliği için şarttır. Enerji, kâr amacıyla değil, toprağın ekilmesi, sanayi çarkının çevrilmesi, çarşılarımızın şenlenmesi, halkımızın ihtiyaçlarının karşılanması ve toplumda huzurun sağlanması için ucuza verilmelidir. Kamu eliyle yenilenebilir ve ucuz enerji üreten modellere geçilmelidir. Nükleer enerji üretiminin geliştirilmesi Türkiye’nin geleceği açısından şarttır. Vatan Partisi’nin merkezinde olacağı Üreticilerin Millî Hükümeti, özel elektrik ve doğalgaz dağıtım şirketlerini kamulaştıracaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan yönetimindeki hükümetimize öneriyoruz: Üretim ve güvenlik için kamulaştırmaya bir an önce gidelim ve halka ucuz elektrik verelim” dedi.

UCUZ ENERJİ İÇİN KOMŞULARLA İŞBİRLİĞİ

Dünyada yükselen enerji krizini komşularımızla işbirliği yoluyla aşabileceğini ifade eden Ateş, “Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Cezayir ve Katar gibi enerji güvenliğimizi sağladığımız ülkelerle işbirliği yaparak ucuz doğalgaz, ucuz mazot, ucuz elektrik sağlayabiliriz. Vatan Partisi bu amaçla ilgili devletlerle görüşmektedir. Olumlu sonuçlar almak için şartlar uygundur. Yeter ki Hükümetimiz ABD’nin ülkemize ve bölgemize yönelttiği tehditlere karşı dostlarımıza güven versin” dedi.

Üreticilerin ucuz elektrik talebiyle yaptığı kitlesel eylemlerin haklı olduğunu belirten Ateş, “Bu eylemleri bölücü amaçlarla ve ABD’nin kaos planlarına hizmet için saptırma girişimlerine halkımız fırsat vermeyecektir. Vatan Partisi olarak bu eylemlerin başarısı için, üstümüze düşen görevlerin bilincindeyiz. Elektrik dağıtımı kamulaştırılsın! Ucuz elektrik verilsin! Zamlar geri çekilsin!” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.