DOLAR 32,4817 0.05%
EURO 34,7234 0.43%
ALTIN 2.475,46-0,43
BIST 9.530,47-0,18%
BITCOIN 1989856-2,23%
Edirne
21°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vefat eden çalışanların isimleri yaşatılıyor

Vefat eden çalışanların isimleri yaşatılıyor

ABONE OL
7 Haziran 2022 11:33
Vefat eden çalışanların isimleri yaşatılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trakya Üniversitesi, görevi başında vefat eden çalışanlarının isimlerini yaşatıyor. Düzenlenen kermesler ve bağışlarla tefriş edilen odalara görevi başındayken vefat eden çalışanların isimleri verildi.

Trakya Üniversitesi Hastanesinde hasta odalarının yenilenmesi, bağışçıların destekleri ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla devam ediyor. Yenilenen ve modern imkânlarla donatılan odalar için Tabela Asma Töreni gerçekleştirildi. Törende Hastane Başhekimi Prof. Dr. Abdullah Taş, Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Saadet Elmas bağışçılar ve odalara isimleri verilenlerin yakınları ile bir araya geldi.

Tören açılışında konuşan Başhekim Prof. Dr. Abdullah Taş, yenilenen odaların bağışçıların sevdiklerinin isimlerinin yaşatılması açısından önemli olduğunu vurgulayarak “40 yıldır Trakya’ya, Balkanlara hizmet veren bir hastanenin bünyesinde bulunmaktayız. Sizlerin yakınları da bu hastanenin büyümesi için çaba gösterdiler. Bu kurumda çalıştılar, bu kuruma hizmet verdiler. Böyle kurumlarda en önemli şey aidiyet duygusudur. Biz bu aidiyet duygusunu tüm çalışanlarımıza hissettirmek istiyoruz. Saadet Hocam, bu fikirle geldiğinde büyük bir mutlulukla kabul ettik. Hayatını kaybeden arkadaşlarımızın ismini yaşatmak için burada özveriyle çalışan kıymetli bağışçılarımıza ve Hemşirelik Hizmetleri Birimimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayata geçirdikleri bu fikrin duygusal bir yönü olduğunu söyleyen Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Öğr. Gör. Saadet Elmas “Bazı odaları tamamen tefriş ettik ama daha çok odamız var. Bol bol kermes düzenleyip onları da düzenleyeceğiz. Bu kuruma hizmet eden insanların bu kurumda bir şekilde yaşamaları gerekiyor. Bir aile olduğumuzu ve sadece varken değil yokken de beraber olduğumuzu özellikle vurgulamak istedik.” diyerek emeği geçenlere ve bağışçılara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yenilenen hasta odalarına adı yaşatılacak çalışanların tabelalar asıldı.

Bağışlarla Yenilenen Odalara İsmi Verilen Vefat Eden Trakya Üniversitesi Çalışanlarının isimleri ise şöyle; Prof. Dr. Hakan Tuna, Mehtap Akkuş, Ahmet Uygar Çolak, Hakkı Omarköy, Halim Keskin, Sabri Beşkardeş, Mustafa Vardar, Ardahan Arıcanlı, Ali Özdemir, Murat Eken

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.