Asiltürk için mevlit okutuldu

09.10.2021 11:44

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi ve Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı tarafından, geçtiğimiz gün vefat eden Milli Görüş Lideri ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk için Edirne Eski Cami’de mevlit programı düzenlendi.

Asiltürk için mevlit okutuldu

Merhum Necmettin Erbakan’a en yakın isimlerden olan ve AGD çalışmalarına önem veren ve yakında takip ederek İslam dünyasında ciddi çalışmaları olan Oğuzhan Asiltürk için mevlit okutuldu ve dualarla anıldı.

“DAVA ADAMI BÜYÜĞÜMÜZÜ KAYBETTİK”

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Geçtiğimiz hafta hem partimizin hocamızdan sonraki liderimiz olan eski bakanımız. Dava adamı, devlet adamı çok değerli büyüğümüzü kaybettik. Allah onunla beraber cümle geçmişlerimize rahmet etsin. Oğuzhan Bey, oevletimize, halkımıza milletimize çok ciddi hizmetleri olmuştur. Çok derinlerde, İslam dünyasında hata batı dünyasında da devletimizin milletimizin geleceğinin daha güvende olması, tehlikelerden korunması adına çok ciddi çalışmaları vardır. Oğuzhan abi dediğiniz zaman aklıma ilk gelen şey, emrolduğun gibi dosdoğru ol bu ayetindeki gibi hep bu ayetti okulunca hep Oğuzhan Abi aklıma gelir. Müminin feraseti vardır, o Allah’ın nuruyla bakar, Feraset demek doğru tespit demektir, onun ferasetinden korkunuz. Bu hadisi de duyduğumda yine Oğuzhan abi aklıma gelir. Yine Refahyol hükümeti kurulmasında ‘Meclisteki çalışmalarım var bunlar çok önemli’ diyerek bakanlığı elinin tersiyle itmiştir. Bir çok insanın peşinden koştuğu bir şeyi istememiştir. Böylede bir insandır. Yakinen iyi biliyorum Oğuzhan abinin beş kuruş parası da yoktur. Sonları en sonunda dağıttı, emekli maaş kartı ve oturduğu evi vardır o kadar. Allahtan rahmet dileriz” dedi.

“TAM BİR DAVA ADAMI ÖRNEĞİ GÖSTERMİŞTİR”

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi Başkanı Abdülhamit İriş de “Oğuzhan Asiltürk, Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız ve aynı zamanda Milli Görüş hareketi liderimizdi. Allah kendisini rahmet eylesin. Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta kendisi vefat etmişti. Bizde Anadolu Gençlik Derneği olarak vefatının 7’inci günü münasebetiyle Edirne Eski Camimizde bir Mevlid-i Şerif, teşkilatımız tarafından okunmuş olan hatimlerin ve diğer Kur’an-ı Kerim’lerin surelerinin duasını yapmak için bir araya gelmiş bulunduk. Milli Görüş Hareketinin kurucu lideri merhum Erbakan hocamızın başlangıçtan itibaren hep yanında bulunmuş ve istikametini bozmadan vefatına kadar bu mücadeleyi aşkla, azimle ve kararlılıkla yürütmüştür. Bu noktada gençlere de çok güzel olmuştur. Tam dava adamı örnekliği göstermiştir. Bu münasebetle kedisine cenabı Allahtan Rahmet diliyoruz” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler