CHP’li gençlerden Kılıçdaroğlu’na teşekkür

27.07.2022 11:33

CHP Edine Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun KYK borçlarının faizlerinin silinmesi yolundaki çağrısı sonucu iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

CHP’li gençlerden Kılıçdaroğlu’na teşekkür

CHP Edine Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun KYK borçlarının faizlerinin silinmesi yolundaki çağrısı sonucu iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti.

CHP Gençlik Kolları, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun KYK borçlarının faizlerinin silinmesi yolundaki çağrısına 81 ilde düzenlediği ortak basın açıklamasıyla teşekkür etti. Edirne’de de ortak açıklamayı CHP Edine Gençlik Kolları Başkanı Sergen Kuru, okudu.

Kuru, “KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulması Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu memleketin evlatlarına, gençlere 6 vaadinden biriydi aynı zamanda. AK Parti’ye sesleniyoruz; Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyoruz” şeklinde sözlerine yer verdi.

“TÜRKİYE SİYASETİNE YENİ SLOGAN ‘KEMAL KILIÇDAROĞLU SÖYLER AK PARTİ YAPAR’ “

KYK borçlarında faiz silinmesinin Kemal Kılıçdaroğlu vaadi olduğunu ve kalan 5 vaadinde AK Parti tarafından uygulanmaya geçilmesini isteyen Başkan Sergen Kuru, “Geçtiğimiz haftalarda KYK borçlarının geri ödemelerinin açıklanmasının ardından gençlerin demokrat amcası, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.” şeklindeki çağrısı ve çabalarının ardından iktidarın KYK borçlarının faizlerine yönelik yapmış olduğu çalışmayı eksik de olsa memnuniyetle karşıladık. Doğduğu topraklarda doymak isteyen, iyi bir eğitim alıp memleketine hizmet etmek isteyen, eğitim alabilmek için borçlanmak zorunda kalan, devletin kendilerine en açık ifadesiyle tefecilik yapmaya çalıştığı milyonlarca KYK borçlusu genç arkadaşımız adına Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’na tekrar teşekkür ediyoruz. Teşekkürler Kılıçdaroğlu. “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, Ak Parti yapmak zorunda kalır” şeklinde gerçek karşılığını bulmuştur. Toplumun tüm kesimlerinin sesini Milletin Sesi’ni büyüten Genel Başkanımız Türkiye siyasetine yeni bir slogan armağan etmiştir. “Kemal Kılıçdaroğlu söyler, AK Parti yapmak zorunda kalır” KYK borçlarının sıfır faizle yapılandırılması, faizsiz ve taksitli geri ödeme sürecinin işe başladıktan sonra uygulamaya konulması Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu memleketin evlatlarına, gençlere 6 vaadinden biriydi aynı zamanda” dedi.

“AK PARTİ’Yİ 5 VAADİMİZİ DE HAYATA GEÇİRMEYE DAVET EDİYORUZ”

6 vaatten kalan 5 vaadi hatırlatan Kuru, “AK Parti’ye sesleniyoruz; Kısa da olsa hala zamanınız varken sizleri diğer 5 vaadimizi de hayata geçirmeye davet ediyor ve bu vaatlerimizi tekrar söylüyoruz: Aile destekleri sigortasından faydalanan ailelerin çocuklarına kamuya personel alımlarında pozitif ayrımcılık yapılacak, mülakat kaldırılacak, zorunlu hallerde kamera kaydıyla mülakat olacak. Torpile kökten son verilecek. Yerel yönetimler de dahil kamuda ilana çıkılan her pozisyon için şeffaf kurallarla işe alım yapılacak. Gençlerin ilk cep telefonu ve oyun konsolu alımlarında ÖTV sıfırlanacak. İlk internet aboneliklerinden vergi alınmayacak ve indirimli paketlere ulaşmaları sağlanacak. Üniversiteye kayıt yaptıran 18 yaş üstü her gence kültür sanat etkinliklerinde kullanabileceği bin TL bakiyeli kart ya da mobil uygulama tanımlanacak. Bu kart veya mobil uygulama, finansal teknoloji ürünü olacak. Gençlerden pasaport çıkarma işlemi ya da yurtdışına çıkış harcı alınmayacak.  Gençlerin alacağı ilk sıfır otomobilde ÖTV sıfırlanacak” dedi.

“ÖNCE SİZİ GÖNDERECEĞİZ SONRA TORPİL SİSTEMİNİ BİTİRECEĞİZ”

İktidara geleceklerini ve o süreye kadar milletin yararına adımlar atacakları konusunda Ak Parti’ye göndermede bulunan Sergen Kuru “Yolun sonu görünüyor. Vaktiniz tükeniyor. Biz iktidara geldiğimizde gençlerin sorunlarını çözecek, vaatlerimizi yerine getireceğiz. Biz göreve gelene kadarki kısa süreyi iyi değerlendirmenizi umut ediyor, gösterdiğimiz yolda atacağınız her adımın bu milletin yararına olacağını ve kısa süre sonra iktidara gelecek olan bizlerin de işini kolaylaştıracağını belirterek şimdiden teşekkür ediyoruz. Sizlere iki iyilik daha yapmak istiyoruz: Genel başkanımızın gençlere 6 vaadinden biri olan ve bizim de çağrımızda ilk olarak dile getirdiğimiz kamuda liyakat ve şeffaflığın sağlanması, mülakatın kaldırılması vaadimizi hayata geçireceğinizden bu ülkede yaşayan herkes gibi bizler de şüpheliyiz. Biz iktidara geldiğimizde vakit kaybetmeksizin bu eksiği tamamlar kamuda liyakati ve şeffaflığı esas kılacak her adımı atarız. Önce sizi göndereceğiz, sonra torpil sistemini bitireceğiz. İkinci olarak Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik örgütleri olarak, AK Parti İl Başkanlığı’na vaatlerimizin geniş bir şekilde açıklandığı parti programımızı göndereceğiz. Detaylı bir inceleme yapmanızda fayda var. Cumhurbaşkanı’na en azından özetini bile iletebilirseniz bu ülkenin hayrına olacaktır” dedi.

“CUMHURBAŞKANINA GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU GİBİ CEVAP VERMESİNİ TAVSİYE EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı’na seslenen Kuru, “Son olarak bir iyilik de Cumhurbaşkanı’na. Cumhurbaşkanı’nın geçmişte katıldığı bir programda genç bir arkadaşımızın KYK borçları sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle yanıt vermişti; “Bu soruya iki türlü cevap verilir. Bir Bay Kemal gibi cevap verilir. Bir de Tayyip Erdoğan gibi cevap verilir.” Sn. Cumhurbaşkanı’na bir daha boşluğa düşmemesi adına, kendisine sorulan sorulara hep Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu gibi cevap vermesini tavsiye ediyoruz” şeklinde sonlandırdı.

Açıklama sonrası CHP Edirne İl Gençlik Kolları tarafından AK Parti İl Başkanlığı’na “Çağdaş Türkiye İçin Değişim Programı” adlı kitapçık kargo ile gönderildi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler