DOLAR 32,2801 -0.15%
EURO 34,9641 0.43%
ALTIN 2.411,810,21
BIST 10.165,521,14%
BITCOIN 21997991,07%
Edirne
°

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Darbenin Merkezi İncirlik Kapatılmalı!”

“Darbenin Merkezi İncirlik Kapatılmalı!”

ABONE OL
17 Temmuz 2019 15:27
“Darbenin Merkezi İncirlik Kapatılmalı!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 15 temmuz hain darbe girişimi ile ilgili yaptığı açıklamada darbe planının yapıldığı İncirlik Üssü´nün kapatılması gerektiğini söyledi.

Demirkıran açıklamasında; “Türkiye ve Orta Doğu´daki birçok sıkıntıya sebep olan İncirlik Üssü´nün konuyla alakalı esasen gündeme getirilmesi gereken yer olduğuna inanıyoruz. Hepimizin malumudur ki, darbe girişiminde uçakların en yoğun olarak kalktığı yer incirlik üssüydü. Bu üsse Amerikalı yetkililer geliyorlardı. Darbeden önce de geldiler ve birtakım gizli görüşmeler yaptılar. Bu, birçok kaynak ve açıklamalarda da yer aldı. Saadet Partisi olarak, darbenin esas merkezi olan İncirlik Üssü’nün gündeme getirilmesi ve bununla birlikte buraların destekçisi olan Amerika´nın İncirlikle, Türkiye ile alakalı planlarını ifşa edilmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

“BATI, ORTA DOĞU’YU İNCİRLİKTEN VURUYOR”

İncirlik Üssü´nden kalkan NATO uçaklarının Orta Doğu´da birçok yeri bombaladığını ifade eden Demirkıran, ´´Hem hain darbe girişimini gündeme getirme açısından hem de hepinizin malumu İncirlik Üssü 1954 yılında açılan bir üs. 1954´ten bu güne kadar Orta Doğu´daki tüm İslam coğrafyasının bombalanmasında kullanılan incirlik üssü olmuştur. Şu an Orta Doğu´daki birçok bölge, İncirlikten havalanan NATO uçaklarıyla bombalanıyor. Türkiye´nin kalbine saplanmış bir hançer gibi bu İncirlik Üssü. Bizim bağımsız bir devlet olarak, bir irade ortaya koyan ve yıllarca mücadele etmiş bir devlet olarak bu hançeri söküp atıp, oralarını kendi topraklarımız olarak kullanılmasını sağlamak gibi bir görevimiz var” uyarısında bulundu.

“KUKLAYI DEĞİL, KUKLACIYI VURMALI”

Merhum Malcolm X’in “İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı. Kuklayı değil, kuklacıyı vurmalı” sözünün ne kadar doğru olduğuna dikkat çeken Demirkıran,“Malcolm X’in ifadesindeki gibi, kuklayı değil kuklacıyı hedef almak lazım. Yaşadığımız coğrafyada hep böyle oluyor, kuklayla uğraşıyoruz kuklacıyla değil. En büyük problemlerden bir tanesi de bu. Olayın arkasındaki meseleleri görmezden gelemeyiz. Ama bazı yetkililerin hala ´Amerikalı dostlarımız´ ifadesini kullanmalarını da anlamak mümkün değildir. Bu nasıl bir dosttur ki, Türkiye´ye darbe girişimi yapanları kendi bünyesinde barındırır? Biz böyle bir dostluk kabul etmiyoruz. Sadece 15 Temmuzda değil, ne zaman İslam coğrafyasında bir problem olsa, Amerika her zaman işin içinde olmuştur” şeklinde konuştu.

 

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.