Demir’den şeker zammı tepkisi

02.04.2022 11:45

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Türkiye Şeker Fabrikaları'nın bugün itibarıyla şekere yüzde 30 zam yapmasını eleştirdi. Başkan Demir," Pastane ve şekerli ürün işletmecileri büyük zarara uğrayacak" dedi.

Demir’den şeker zammı tepkisi

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Türkiye Şeker Fabrikaları’nın bugün itibarıyla şekere yüzde 30 zam yapmasını eleştirdi. Başkan Demir,” Pastane ve şekerli ürün işletmecileri büyük zarara uğrayacak” dedi.

“HALK ŞEKERLİ BİR ŞEY TÜKETEMEYECEK”

50 kilogramlık şekerin çuval fiyatı ise KDV dahil 550 TL olduğunu belirten Başkan Demir, “Türkşeker, 4 Mart 2022 tarihinde şeker fiyatına yüzde 20 zam yapmıştı. Bu zamma eleştiriler sürerken TÜRKŞEKER, bugün de şekere yüzde 30 zam yaptığını açıkladı. Böylece Türkşeker’de şekerin kilogram fiyatı 5,96 liradan 7,80 liraya yükseldi. Bu çerçevede 50 kilogramlık şekerin çuval fiyatı ise KDV dahil 550 TL olarak güncellendi. Türkşeker fabrikaları resmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü dinlemedi. Çünkü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, peynir, yumurta, süt ürünleri gibi temel gıdalar başta olmak üzere şekerde de KDV oranının yüzde 8’den yüzde 1’e düşürüldüğünü açıklamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamasından sonra Türkşeker, şekere 4 Mart’ta yüzde 20, bugün de yüzde 30 zam yaptı. Erdoğan’ın KDV indirimi de işe yaramadı. Halk yine şeker dahi alamayacak duruma düştü. Pastane ve şekerli ürünler imalatı yapan işyerleri ise zaten çarkını zor döndürüyordu. Bu zamlardan sonra iyice iflasın eşiğine doğru sürüklenecek. Halk, AKP iktidarı sebebiyle şekerli hiçbir şey tüketemeyecek duruma getirilecek” şeklinde konuştu.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler