DOLAR 32,8089 -0.01%
EURO 35,1789 -0.16%
ALTIN 2.492,860,14
BIST 10.739,942,57%
BITCOIN 21249570,55%
Edirne
33°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

DP’de kazan kaynıyor

DP’de kazan kaynıyor

ABONE OL
21 Ekim 2019 09:59
DP’de kazan kaynıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrat Parti (DP) Edirne İl Başkan Yardımcısı Sezai Nüfer, İl Başkanlığı hakkında skandal açıklamalarda bulundu. Nüfer, Belediye başkanlığı seçiminde Hamdi Sedefçi’nin kendilerine sorulmadan adaylıktan çıkarıldığını öne sürerek, DP İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ın oğlu ve gelininin belediyede işe alındığını iddia etti.

DP İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan Ayten Ercan’ın düzenlediği basın toplantısında konuşan DP Edirne İl Başkan Yardımcısı Sezai Nüfer, partisinin il başkanı İbrahim Özyılmaz hakkında iddialarda bulundu.

“HAMDİ SEDEFÇİ’NİN ADAY OLMAYACAĞINI KİME SORDUN?”

DP Edirne İl Başkan Yardımcısı Nüfer, kendisinin çok eski bir parti üyesi olduğunu belirterek, “Partimin ihtiyacı olduğu her zaman görev aldım. Çok eski bir parti üyesiyim. Dediğim gibi Doğan Yakar zamanında da başkan yardımcısıydım. İbrahim Özyılmaz zamanında da başka yardımcısıyım hala da devam ediyor. İstifa dilekçelerimizi genel merkeze verdik. Fakat genel merkez kabul etmedi. Aslında bunlar seçimden önce olan şeylerdi. Partimize zarar vermemek için ön plana çıkmadık. Benim olanlardan rahatsızlığım partide tek adamlık olayı çok fazla. Telefon ile ilçe Başkanları görevden alınıyor. İstediğini ilçe başkanı yapıyor. Telefonla görevden aldırıyor. İşine gelmediği zaman sonra Hamdi Sedefçi’nin aday olması kimseye sorulmamıştır. Ferdi olarak hareket edilmiştir. Ben buna şahsım karşı çıkmışımdır. 3 gün sonra bir telefon geldi. Basın açıklaması yapıldı. Hamdi Sedefçi yüzde 99 adayımızdı ama bugün yüzde 100 adayımız değil sen bunu kime soruyorsun. Senin yönetim kurulun yok mu? Senin karar defterin yok mu? Nasıl böyle hareket ediliyor. Bu işte şaibe olduğunu düşündüm” dedi.

“İBRAHİM ÖZYILMAZ’IN OĞLU VE GELİNİ BELEDİYEDE İŞE ALINDI İDDİASI”

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz’ın partiden kimseye sormadan kendi kararlarını verdiğini öne süren ve parti binasının bir anda değiştirilmesine anlam veremediklerini belirten Nüfer “Alel acele parti binasını değiştirdik. O kadar hızlı oldu ki. Ne gerek vardı. Ve sen parti binasını bugün seçimde karşına çıkacak olan bir belediye başkanını Cumhuriyet Halk Partili bir belediye başkanının açılış yaptırıyor. Burada şaibe yok mu? Ben Hamdi Sedefçi’ den Demokrat Parti İl Başkan Yardımcısı olarak özür diliyorum. Edirne’de siyaset konusunda da belediye başkanlığı konusunda da duayendir. Biz yanlış yaptık. Kimse çıkıp bunları söylemedi. İbrahim Özyılmaz’ın kendi şahsi aldığı fikirler kendi aldığı kararlar. Bir tanesi karar defterinde yok. Seçim üstü istifa etmek istemedim. Partime zarar veririm diye. Seçimden sonra sessizlikler bozuldu. Nasıl bozuldu? İbrahim Özyılmaz’ın oğlu ve gelinini belediyede işe alıyor. Bizim siyaset yapma imkanımız kalmadı. Ondan sonra partiye gitmedim. Şu an yeni oluşum içerisindeyim. Kısmetse gene olacağım. Amacım listeye girip yönetimde olmak değil İbrahim Özyılmaz’dan Demokrat Parti’yi kurtarmak. Kimsenin babasının çiftliği değil orası” ifadelerini kullandı.

Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.