Kömür sobayı değil, cebi yaktı

13.12.2021 11:25

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, bulmakta zorlanılan ve fiyatları ile sobayı değil cebi yakan kömür için hükümete seslendi.

Kömür sobayı değil, cebi yaktı

İYİ Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Zafer Kaya, bulmakta zorlanılan ve fiyatları ile sobayı değil cebi yakan kömür için hükümete seslendi. Sobalı evlerde oturan fakir fukaranın kömüre ulaşmasının zorlaştığını ve yerli kömürün bin 800, ithal kömürün 4 bin lirayı bulduğunu söyleyen Zafer Kaya, önlem alınmazsa fakir fukaranın bu kışı zor geçireceğini kaydetti.

“YERLİ BİN 800, İTHAL 4 BİN LİRA VATANDAŞ KÖMÜR YAKAMAZ HALE GELDİ”

Fakir fukaranın evlerinde kömür yakamadığını ve kışı zor geçireceğini dile getirerek acil önlem alınması gerektiğini belirten Başkan Zafer Kaya “Kömür fiyatlarının artması sebebiyle fakir fukara vatandaşımızın kömüre ulaşımı ciddi seviyede zorlaştı. Yaptığımız ziyaretlerde vatandaşın büyük sıkıntı çektiğini gördük. Kenar mahallelerimizde ihtiyaç sahiplerine yapılan kömür yardımının da gecikmesi bu kişilerin ciddi mağduriyet yaşamasına neden olmakta. Yerli Kömürün bin 800 lira olması, ithal kömürün 4 bin lirayı bulması nedeniyle evlerinde sobası bulunan vatandaşımız kömür yakamaz hale geldi. Bu konuda kesinlikle bir önlem alınması gerekli. Hükümet bu konuya acilen el atmalı. Aksi takdirde vatandaş, bu kışı zor çıkar.  Şartlar günden güne ağırlaşıyor, zorlaşıyor.  Devletimizi, zor dönemde fakir fukaranın yanında olmayı davet ediyoruz” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler