MHP’den ‘askıda ekmek’

20.10.2020 10:18

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı ‘askıda ekmek’ kampanyasına Edirne MHP İl Başkanlığından da destek geldi.

MHP’den ‘askıda ekmek’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı ‘askıda ekmek’ kampanyasına Edirne MHP İl Başkanlığından da destek geldi.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan ve yönetim kurulu ile parti ilçe teşkilatları Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘askıda ekmek’ uygulaması çağrısına destek verdi.

Balık Pazarı Caddesi’nde ki bir ekmek fırını önünde açıklamada bulunan MHP İl Başkanı Zakir Tercan, “Edirne’mizde yaşayan fakir, fukara, gariban ve kimsesizlerin derdine bir nebzede olsa faydamız olursa ne mutlu bize” dedi.

“KOMŞUSU AÇKEN, TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR”

Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin Türkiye genelinde başlatmış olduğu ‘askıda ekmek’ kampanyasına MHP Edirne ve İlçe Teşkilatları olarak destek verdiklerini belirten İl Başkanı Tercan, “Milliyetçi Hareket Partisi’nin saygı değer Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Türkiye genelinde başlatmış olduğu kampanyaya, Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Teşkilatı ve tüm ilçe teşkilatlarımız bu kampanyaya iştirak etmiştir. Türkiye’de ve Türk Milleti’nde şu anda ciddi manada bir sıkıntı var. Milletimizin sıkıntılarını gidermek için, Edirne’mizde yaşayan fakir, fukara, gariban ve kimsesizlerin derdine bir nebzede olsa faydamız olursa ne mutlu bize. Çünkü Peygamber Efendimiz bir hadisinde buyuruyor ki; ‘Komşusu açken, tok yatan benim himmetim değildir.’ Yine Yüce Rabbim ayetinde şöyle buyuruyor; ‘benim kulumun sıkıntısını, derdini kim giderirse ben de onun sıkıntısını derdini gideririm.’ Biri hadis biride ayet” dedi.

“MHP VE ÜLKÜCÜ CAMİA YILDIZLAR GİBİ HEP KARANLIKTA ORTAYA ÇIKAR”

MHP ve Ülkücü camianın, Edirne’nin makus talihini değiştireceğini söyleyen Başkan Tercan, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camiaya yıldızlar gibidir. Hep karanlıkta ortaya çıkar. Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camia Edirne’mizin sesidir. Edirne’mizin kalbidir, Edirne’mizin her türlü nereden gelirse gelsin, onlara karşı, kötülere karşı mücadele eden bir camiayız. Onun için Edirne Halkı’nı da biz burada gelip, fakire, fukaraya askıda ekmek kampanyasına gelmelerini istiyoruz. Bize bu konuda destek olmalarını istiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Edirne için bir şanstır. Edirne için güzel şeyler düşünen, Edirne Halkımız için gerçekten planı programı olan bir siyasi partiyiz. Bu nedenle Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camia ülkesini, milletini karşılıksız seven kanını canını feda eden bir camiadır. Edirne Halkı’ndan Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücülere sahip çıkmasını istiyoruz. Edirne Halkı’nı Milliyetçi Hareket Partisi’ne davet ediyoruz. Bütün kapılarımız ardına kadar açıktır. Bu vesileyle davetimize icabet ettiğinizden dolayı basın mensuplarına tekrardan teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Türk Milleti’ni bölüp, parçalamak isteyenlere, devletimizi bölüp parçalamak isteyenlere direniştir. Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camiaya Edirne Halkımızın sahip çıkmasını istiyoruz. Edirne’nin makus talihinin de günü, zamanı geldiği zamanda Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camia değiştirecektir. Bu konuda Edirne için güzel program ve planlarımız var” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler