Sarıgül adaylığını Edirne’den duyuracak    

10.09.2021 10:37

Türkiye Değişim Partisi Edirne İl Başkanı Murat Er, 11 Eylül Cumartesi günü Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün bir otelde basın toplantısı düzenleyerek partinin ilk kurultayında adaylığını açıklayacağını duyurdu. 

Sarıgül adaylığını Edirne’den duyuracak    

Türkiye Değişim Partisi Edirne İl Başkanı Murat Er, 11 Eylül Cumartesi günü Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün bir otelde basın toplantısı düzenleyerek partinin ilk kurultayında adaylığını açıklayacağını duyurdu.  Genel Başkan Mustafa Sarıgül’ün adaylığını Edirne’de duyurmasından onur duyacaklarını belirterek düzenlenecek bu ilk kurultayın muhalefet olarak son kurultay olacağını söyleyen Başkan Murat Er, bir sonraki kurultayı iktidar olarak gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.

“ADAYLIĞINI EDİRNE’DEN DUYURACAK”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’ün 11 Eylül’de Edirne’de olacağını duyuran TDP Edirne İl Başkanı Murat Er, “7 Eylül 2021 Salı günü Ankara’da 4. İl Başkanları Toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantıya kongrelerini yapmış 70 il başkanı katıldı. Bu partimizin ve Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün siyasi tarihimizde örneğine çok sık rastlanmayan bir başarısıdır. 90 günlük bir süre içerisinde neredeyse Türkiye’nin tamamına yakın sayıda bir il teşkilatlanmasını gerçekleştirmesi ve seçimlere girmeye hak kazanacağı büyük kurultayı yapacak olması Türkiye Değişim Partimizin ve Genel Başkanımıza olan ilginin ve iktidara doğru adım adım yürüyüşünün ilk ayak sesleridir. Değerli Basın Mensupları Büyük Kurultayımız için Sayın Genel Başkanımız kendi seçeceği bir ilde adaylığını açıklayacağını il başkanları toplantısında beyan etti ve daha sonra bu açıklama için Edirne’mizi seçtiğini bize iletti. Bu bizim için aynı bir onur ve gurur kaynağıdır. 11 Eylül Cumartesi günü saat 14:00 te Margi Hotel’de Genel Başkanımızın düzenleyeceği basın toplantısı ile adaylığını açıklayacak ve iktidara yürüyüşümüzün ilk adımını da Edirne’de atmış olacaktır. Büyük Kurultayımız ilk Kurultay olması açısından önemli olduğu gibi muhalefette yapmış olduğumuz son kurultay olması açısından da önem araz etmektedir. Çünkü bir sonra ki kurultayımız iktidarda gerçekleştireceğimiz kurultay olacaktır.  Cumartesi günü saat 14:00 te tüm basın mensuplarını Türkiye’nin bu siyasi değişiminin ilk adımına tanıklık etmeye siyasi tarihin değişeceği Değişimin başladığı anları görmeye davet ediyorum” dedi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler