13.3 C
Edirne
17:05 - 13 Aralık 2019
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Trakya Üniversitesi’nde Yaşayan Müze

Sanata ve sanatçıya her anlamda değer veren Trakya Üniversitesi, sanatsal faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu doğrultuda, Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin ürettiği eserler “Yaşayan Müze” adlı proje kapsamında, Trakya Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’na bağlı birimlerde sergilenecek.

Projenin açılışı olarak planlanan ve Trakya Üniversitesi Rektörlük Binası girişinde ilk defa sanatseverlerin beğenisine sunulan sergide farklı tekniklerle oluşturulmuş eserler yer aldı. Trakya Üniversitesi Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Doç. Dr. Semiha Kartal ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen’in de katıldığı sergi açılışında bir konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, bu serginin öğrencilerin gelişimi için bir fırsat olduğuna değinerek “Öğrencilerimize ve değerli hocalarımıza bu kadar güzel ve anlamlı bir etkinlik yaptıkları için teşekkür ederim. Bu etkinlik Şehit Ressam Hasan Rıza anısına oldu. Ayrıca Üniversitemize güzel bir renk kattı. Bu sergi, Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin kendilerini tanıyıp geleceğe güvenle adım atmaları için bir fırsat niteliği taşıyor. Başarılarının devamını dilerim. Trakya Üniversitesi olarak desteklerimiz her zaman öğrencilerimizle olamaya devam edecek.” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun’un konuşmasının ardından sergide emeği geçen akademisyenler, idari çalışanlar ve öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edilerek, sergilenen eserler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Sağlık turizmi masaya yatırıldı

Son Haber

Vakıf kiralarında indirim sinyali

Son Haber

Trakya dolmenlerine Stonehenge benzetmesi  

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla